Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Nowa wystawa w Galerii Dziecka

Praca dostępne na wystawie
Praca dostępne na wystawie

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza od dziś (7 maja) do swojej filii przy ulicy Kościuszki do obejrzenia kolejnej wystawy z cyklu, w ramach którego prezentuje placówki, wyróżniające się wysokim poziomem edukacji plastycznej. Tym razem będą to prace uczniów  serbskiej Szkoły Podstawowej „Ratko Pavlović Ćićko” z Ratkova, która podczas organizowanego w 2016 roku przez Galerię XX. Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia.

 

Na wystawie w filii Galerii zaprezentowano sześćdziesiąt barwnych linorytów, autorstwa młodych serbskich artystów. Przedstawiają one różne sceny z życia mieszkańców, mniej lub bardziej realistyczne wizerunki wsi, zabawy i obrzędy ludowe, ilustrują baśnie i legendy. Charakterystycznym elementem jest powtarzający się motyw małych domków z ozdobnymi szczytami. W niektórych realizacjach nawiązanie do legend dało pretekst do zastosowania ciekawych eksperymentów z odwróceniem wielkości – np. gigantyczna dynia w środku miasta, olbrzymi ptak lub ryba lecąca nad miastem. 

 

- Doskonały warsztat, intensywność kolorów i baśniowy klimat to główne atuty, dla których warto zobaczyć tę wystawę – zachęca do obejrzenia ekspozycji Dariusz Delik, dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej o wystawie na stronie galerii.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 maja 2019 r.

 

Prace dostępne na wystawiePrace dostępne na wystawiePrace dostępne na wystawie

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone