Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Instytucje kultury otwarte na niepełnosprawnych

Trwa zorganizowana po raz dziewiąty przez samorząd województwa we współpracy z instytucjami kultury w całym regionie „Majówka z kulturą i sztuką”, w ramach której zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz do skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty zajęć i warsztatów. W tegorocznym programie są 73 wydarzenia przygotowane przez 25 placówek. Spot promujący.

 

Celem przedsięwzięcia jest promowanie udziału osób z niepełnosprawnością w życiu kulturalnym, między innymi poprzez przełamywanie barier mentalnych i dostosowywanie instytucji kultury i sztuki do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Projekt wiąże się z obchodzonym 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

 

Plakat - Majówka z kulturą i sztuką

 

Wśród bezpłatnych propozycji dla niepełnosprawnych znajdują się: wybrane majowe koncerty w Filharmonii Pomorskiej, warsztaty plastyczne dla dzieci w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, spektakle w Operze Nova („Potępienie Fausta”) i Teatrze Polskim w Bydgoskim („Klub kawalerów”) czy warsztaty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 maja 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone