Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Ari Horie z Doliny Krzemowej z wykładami w Toruniu i Bydgoszczy

Wykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej, jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych, liczącą się postacią w amerykańskim biznesie zaawansowanych technologii, prestiżowe media umieszczają ją na szczycie rankingów najbardziej wpływowych kobiet globu – Ari Horie, zaliczana do pięćdziesięciu najważniejszych osób, które zmieniają świat, na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego odwiedziła nasz region z wykładami w Toruniu i Bydgoszczy. Otwarte spotkania odbyły się 8 kwietnia na UMK w Toruniu i 9 kwietnia na UTP w Bydgoszczy. W tym ostatnim uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.  

 

Pochodzi z Japonii, ale od lat mieszka w Kalifornii, a jej Women’s Startup Lab, tak jak wiele firm Doliny Krzemowej, w tym Facebook, ma siedzibę w Menlo Park. Jest inwestorką, wspiera i promuje prowadzone kobiecą ręką startupy, pomagając początkującym przedsiębiorczyniom w znalezieniu dużych pieniędzy inwestycyjnych i doradców rynkowych, doradza w rozwoju osobistym. Jest osobą, której głos w tej kwestii się liczy, cenioną prelegentką i panelistką. O tym, że jest w tym naprawdę znakomita świadczy kolekcja tytułów i wysokich miejsc w rankingach przyznanych jej przez media – Women of Influence in Silicon Valley 2015 („Silicon Valey Business Journal”), 10 Visionary Women of 2014 (CNN), „Top 50 important people who transformed the world 2019” (Nikkei Business).

 

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się z naszym gościem w Urzędzie Marszałkowskim. - Efektem działalności Ari Horie są bardzo dynamiczne rozwijające się firmy, które w krótkim czasie stają się firmami globalnymi. Dlatego uznawana jest za osobę niezwykle skuteczną. Jest naszym czwartym gościem z Doliny Krzemowej w ramach naszego programu adresowanego przede wszystkim do młodych ludzi i środowisk naukowych. Musimy otwierać się na świat, mierzyć wysoko. Jeśli nasze plany nie będą ambitne, nie osiągniemy sukcesu. Chcemy uczyć się od najlepszych – powiedział po spotkaniu. 

 

- Jak wiecie, Dolina Krzemowa jest globalną mekką przedsiębiorczych i ambitnych ludzi. My współpracujemy z jednej strony z ludźmi, którzy chcą wystartować w biznesie technologicznym, z drugiej – z dużymi inwestorami. Zależy nam na pokazywaniu pozytywnych przykładów kobiet, które z sukcesem prowadzą własną firmę. By kobiety nie obawiały się takich wyzwań. Podczas wykładów będzie mowa o tym jak powinien myśleć przedsiębiorca. Często mówi się, że przedsiębiorczość jest w głowie. Będziemy mówić o tym, jak urzeczywistniać swoje marzenia – to bardzo amerykańskie - a także o tym, jak uczyć się na błędach Doliny Krzemowej – mówiła Ari Horie.

 

Wypowiedzi z briefingu prasowego (audio)

 

Ari Horie przyjechała do nas na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego by wygłosić dwukrotnie wykład „Dlaczego Dolina Krzemowa? Ucz się na sukcesach i porażkach. Rola kobiet w innowacjach”, w ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski (w partnerstwie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym) projektu, w którym inwestorzy i przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej dzielą się wiedzą i własnymi receptami na sukces w dziedzinie nowych technologii, efektywnej współpracy nauki i gospodarki, gospodarki opartej na wiedzy i generalnie rozwoju i wzrostu. 


Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2019 r.

 

Briefing prasowy marszałka Piotra Całbeckiego i Ari Horie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPBriefing prasowy marszałka Piotra Całbeckiego i Ari Horie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPBriefing prasowy marszałka Piotra Całbeckiego i Ari Horie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPBriefing prasowy marszałka Piotra Całbeckiego i Ari Horie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPBriefing prasowy marszałka Piotra Całbeckiego i Ari Horie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UMK, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWykład Ari Horie na UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPWykład Ari Horie na UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPWykład Ari Horie na UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPWykład Ari Horie na UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPWykład Ari Horie na UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPWykład Ari Horie na UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone