Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Z wizytą w bydgoskim domu dziennego pobytu

Wizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip Kowalkowski
Wizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip Kowalkowski

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski odwiedził we wtorek (26 marca) podopiecznych Bydgoskiego Dziennego Domu Pobytu Senectus działającego w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy. Placówka powstała dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

- To miejsce pokazuje, jak ważne są nasze działania dedykowane seniorom. Państwa zadowolenie jest dowodem, że dostarczenie impulsu oraz stworzenie warunków, by ludzie starsi mogli opuścić swoje cztery ściany i spotkać się z innymi, ma fundamentalne znaczenie. Jako samorząd wojewódzki od lat staramy się tworzyć nie tylko warunki do integracji, ale i do aktywizacji seniorów. A ta aktywność, co Państwa przykład znakomicie potwierdza, najlepiej wyzwala się w grupie - powiedział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski podczas rozmów z podopiecznymi Bydgoskiego Dziennego Domu Pobytu Senectus. 

 

Dzienny Dom Pobytu Senectus obejmuje opieką stacjonarną szesnaście osób niesamodzielnych, w tym starszych, z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Założeniem jest, by warunki bytowania były tu zbliżone do domowych i rodzinnych, a także to, by podopieczni nadal funkcjonowali w lokalnym środowisku. W ramach projektu wsparcie w opiece nad osobami niesamodzielnymi otrzymuje także ich 24 opiekunów, którzy uczestniczą w szkoleniach i indywidualnych spotkaniach.

 

Placówka powstała dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi ponad 2 miliony złotych, w tym wsparcie ze środków unijnych ponad 1,89 miliona złotych.

 

Bydgoski Dzienny Dom Pobytu Senectus utworzono w siedzibie bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ulicy Długiej 34.

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest instrumentem realizacji polityki spójności Unii Europejskiej. Jego budżet składa się z dwóch komponentów – środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Czytaj także:

 

Więcej informacji o marszałkowskiej polityce senioralnej w zakładce Kujawsko-Pomorskie dla seniorów

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 marca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2019 r.

 

Wizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip KowalkowskiWizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip KowalkowskiWizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip KowalkowskiWizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip KowalkowskiWizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip KowalkowskiWizyta wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego w Bydgoskim Dziennym Domu Pobytu Senectus, fot. Filip Kowalkowski

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone