Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Nasz gwiazdkowy spot

Kadr z naszego świątecznego spotu
Kadr z naszego świątecznego spotu

Województwo Kujawsko-Pomorskie przygotowało spot świąteczny, w którym oczekiwanie na Nowonarodzonego to czas radości ze spotkań z bliskimi i wsłuchanie się w ich historię.

 

Tegoroczne święta przypadają w roku obchodów wyjątkowej, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Czas rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole może być sposobnością i okazją do wysłuchania pasjonujących historii oraz wspomnień naszych dziadków i rodziców. Wolność naszej narodowej wspólnoty to fundament na którym opieramy przyszłość kolejnych pokoleń.

 

Teledysk opowiada prawdziwą historię młodego mieszkańca regionu, który otrzymuje od swojej babci mundur ułana, po swoim zmarłym dziadku. Przeżycie jest wyjątkowe, bo choć chłopak widział pamiątkowy mundur wiele razy, to założy go po raz pierwszy. Otrzymanie pamiątki jest dla mężczyzny nobilitującym i podniosłym wydarzeniem.

 

W spocie świątecznym wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Zespół od 60 lat jest jednym z najbardziej aktywnych ambasadorów regionu w zakresie promowania sztuki i kultury ludowej.

 

Scenę, w której zespół śpiewa kolędę „Bóg się rodzi” i wykonuje do niej układ taneczny nagrano w Operze Nova w Bydgoszczy.

 

 

Producent: PROXYMEDIA FILMS

Reżyseria: Piotr Szamocki

Scenariusz: Piotr Szamocki

Operator: Mikołaj Wiśniewski

 

Departament Promocji,

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

20 grudnia 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone