Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rusza inwestycja w Szpitalu Popiełuszki

Rozpoczyna się drugi etap kompleksowej modernizacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Konsorcjum Molewski, które przeprowadzi  kapitalny remont modernizacyjno-adaptacyjny trzech pawilonów lecznicy, przystąpiło do pracy 8 września. Publikujemy informację na temat tymczasowej lokalizacji jednostek szpitalnych na czas inwestycji.

 

Inwestycja w systemie „zaprojektuj i wykonaj” dotyczy obiektów zajmowanych m. in. przez zakład rehabilitacji, dwa oddziały pulmonologiczne, poradnie przyszpitalne i pracownię serologiczną oraz aptekę i administrację placówki. Powstaną nowoczesne, odpowiadające współczesnym standardom pomieszczenia na potrzeby łóżkowych oddziałów rehabilitacyjnych i poradni rehabilitacyjnej oraz oddziału geriatrycznego, a także szpitalnych biur. Zakres robót obejmuje też wymianę systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz sieci wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i teleinformatycznej.

 

W związku z rozpoczęciem robót oddziały pulmonologiczne i pozostałe jednostki niezbędne dla funkcjonowania szpitala zostały przeniesione do tymczasowych lokalizacji w kompleksie lecznicy przy ul. Wienieckiej; administracja placówki została przeniesiona na ul. Lunewil. 

 

 

Konsorcjum Molewski, którego liderem jest włocławska firma budowlana Molewski, ma na przeprowadzenie inwestycji rok (dla budynku administracyjnego) i czternaście miesięcy (pozostałe budynki). Koszt wyniesie 17 milionów złotych, część tej kwoty pokryją środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głównym inwestorem jest samorządowa województwa spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

 

Rozpoczynająca się właśnie inwestycja jest częścią założonej przez zarząd województwa kompleksowej modernizacji włocławskiej lecznicy. – W nowych murach oraz obiektach poddanych połączonemu z przebudową kapitalnemu remontowi staną nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura medyczna – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – W planach mamy też stworzenie nowych oddziałów, m. in. hematologii i psychiatrii.

 

Pierwszym, zakończonym już etapem prac, było zmodernizowanie i wyposażenie otwartego w maju pawilonu dla oddziałów neurologicznego i okulistycznego, z dwiema okulistycznymi salami operacyjnymi, oraz związanych z nimi poradni specjalistycznych. Etap trzeci (obecnie w stadium przygotowywania przetargu, który wyłoni projektanta) to przedsięwzięcia w głównej części szpitalnego kompleksu. Przewidziane jest m. in. zbudowanie nowego skrzydła (połączy istniejące gmachy), w którym zostaną zlokalizowane izba przyjęć i szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, a także blok operacyjny i oddziały zabiegowe.

 

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 września 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2017.