Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Wanda Miłoszewska

Wanda Miłoszewska, zdjęcie nadesłane przez rodzinę

Wanda Miłoszewska urodziła się na terenie Niemiec, skąd w młodości jej rodzina przeniosła się na Śląsk, skąd po latach seniorka przeprowadziła się do naszego regionu.

 

Urodziła się 23 czerwca 1920 roku w miejscowości Karolinenhof na terenie Niemiec (obecnie dzielnica Berlina). Kilka lat później rodzina przeprowadziła się do Polski i zamieszkała w Kowarkach koło Jeleniej Góry (obecnie województwo dolnośląskie). W tych malowniczych okolicach upłynęły dzieciństwo i młodość pani Wandy. Jubilatka na południu Polski ukończyła szkołę i poznała swojego przyszłego męża.

 

Do naszego region jubilatka przeniosła się po ślubie. Wraz z wybrankiem zamieszkała w Solcu Kujawskim (powiat bydgoski). Przez lata pracowała w zakładach obuwniczych "Kobra" w Bydgoszczy.  Para wspólnie wychowała czworo dzieci - dwie córki i dwóch synów. Seniorka doczekała się także 9 wnuków oraz 19 prawnuków.

 

Od kilku lat stulatka jest mieszkanką Domu Pomoc Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Jej najbliżsi krewni mieszkają w Niemczech. Seniorka jest pogodną oraz towarzyską osobą, zawsze wesołą i optymistycznie nastawioną do życia.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

styczeń 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone