Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Bogdan Klarecki

Bogdan Klarecki, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
Bogdan Klarecki, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Bogdan Klarecki urodził się 13 grudnia 1918 roku w Woli Dubowskiej (woj. lubelskie). Tam się wychował i spędził lata młodości.

 

W czasie wojny wstąpił do wojska, później pracował przy wyrębie lasu.

 

Po wojnie Pan Bogdan rozpoczął pracę w bydgoskiej milicji, w dziale gospodarczym. Praca pozwoliła mu zwiedzić kraj i poznać posterunki i komendy w całej Polsce. Na emeryturę przeszedł w wieku 55 lat.

 

Przez następnych dziesięć lat Pan Bogdan pracował jako zaopatrzeniowiec ośrodka wypoczynkowego w Pieczyskach (powiat inowrocławski).

 

Z pierwszą żoną Marią wychował troje dzieci: Adama, Jana i Reginę. Po rozstaniu przeprowadził się do Inowrocławia. Tam związał się z drugą żoną, Heleną. Para przeżyła razem 35 lat, nie doczekała się potomstwa.  

 

Pan Bogdan nadal mieszka w Inowrocławiu. Opiekuje się nim synowa Maria.

 

Mimo swojego wieku, bardzo interesuje się bieżącymi wydarzeniami. Ogląda programy informacyjne, przyrodnicze i teleturnieje. Jest fanem skoków narciarskich i piłki nożnej. Od lat kibicuje naszej reprezentacji.

 

Pan Bogdan cieszy się  doskonałą pamięć. Jest pełen humoru i optymizmu. Chętnie wspiera organizacje działające na rzecz potrzebujących dzieci. Bardzo kocha swoje wnuki i pozostaje z nimi w stałym kontakcie. Senior doczekał się także praprawnuka Mikołaja.

 

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone