Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Nowe radiowozy dla policji

Podpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Podpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Dwadzieścia oznakowanych samochodów osobowych klasy średniej zakupi Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy dzięki dotacji w wysokości miliona złotych z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek (24 lutego) podczas sesji sejmiku umowę w tej sprawie podpisali marszałek Piotr Całbecki i inspektor Mirosław Elszkowski, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 

Do każdej z dziewiętnastu komend miejskich i powiatowych z województwa kujawsko-pomorskiego trafi co najmniej jedno auto. Wszystkie garnizony powinny być doposażone w minimum jeden taki pojazd. Będą to auta segmentu C, inaczej nazywanym segmentem samochodów kompaktowych. Jest to średnia klasa samochodów osobowych, które cechuje zwarta budowa zapewniająca względny komfort jazdy dla czterech dorosłych osób i dużą przestrzeń na bagaż. Pojazdy zostaną wybrane z drodze przetargu, a dostarczone do policji na jesieni. Komenda wojewódzka zakupi co najmniej dwadzieścia aut, w wyniku przetargu może się okazać, że tych pojazdów będzie więcej.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza staramy się pomagać policjantom przy inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz organizowaniu szkoleń – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy i 1200 pracowników cywilnych. Mamy Komendę Wojewódzką w Bydgoszczy oraz 19 komend miejskich i powiatowych.  Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W ostatnich latach doposażyliśmy komendy – m. in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów policyjnych - za łączną kwotę 1,5 miliona złotych.

 

Komenda Wojewódzka Policji otrzymała ponad 25 milionów złotych wsparcia z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Dofinansowanie trafiło między innymi na budowę nowoczesnych systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych oraz remonty i modernizację budynków, między innymi komend powiatowych w Chełmnie i Żninie, a także posterunku w Nowem (powiat świecki).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2020 r.

 

Podpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPodpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPodpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPodpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPodpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPodpisanie umowy z policją, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone