Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Dotacje dla zdrowia

Impreza prozdrowotna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na toruńskiej Skarpie, fot. Mikołaj Kuras
Impreza prozdrowotna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na toruńskiej Skarpie, fot. Mikołaj Kuras

Samorząd województwa, kwotą stu tysięcy złotych, wsparł dziewiętnaście organizacji z regionu, zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Dofinansowanie pochodzi z dwóch konkursów dla ngo-sów na realizację zadań publicznych.

 

Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W pierwszym z konkursów „Ochrona i promocja zdrowia” wsparcie otrzymało jedenaście organizacji, w tym, między innymi, toruński oddział fundacji Dr Clown z kampanią „Uśmiech leczy” i Chorągiew Kujawsko - Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Bydgoszcz Miasto, który zrealizuje akcję „Harcerz – ratownik”. Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek’, po raz kolejny zrealizuje zadanie „Niewidomy ale aktywny”. Dzięki marszałkowskiej dotacji ponownie odbędzie się także olimpiada dla młodzieży z regionu o zdrowym stylu życia i pierwszej pomocy.

Lista wszystkich projektów

 

W konkursie „Ochrona zdrowia psychicznego” dofinansowanie otrzymało osiem organizacji pozarządowych. Jeden z projektów zrealizuje Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie "Razem Możemy Więcej" w Studzienkach. Organizacja obejmie opieką psychologiczną osoby z zaburzeniami psychicznymi w okresie dojrzewania. Zadanie bezpośrednio skierowane jest do rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Zaplanowano spotkania z psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem. Z pomocy ma skorzystać w sumie 45 osób z powiatów: włocławskiego, wąbrzeskiego i toruńskiego. Z kolei bydgoska fundacja "O To Chodzi Edukacja Bez Granic" zrealizuje projekt „Ja wśród ludzi” i będą to warsztaty dla 20 dzieci z Zespołem Aspergera.

Lista wszystkich projektów

 

 Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 czerwca 2019 r.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone