Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Ekoedukacja w parkach krajobrazowych

Bezpłatne, jednodniowe wycieczki do naszych parków krajobrazowych to świetna okazja do nauki przez zabawę, fot. Filip Kowalkowski
Bezpłatne, jednodniowe wycieczki do naszych parków krajobrazowych to świetna okazja do nauki przez zabawę, fot. Filip Kowalkowski

Przez cały maj uczniowie szkół podstawowych z regionu poznawać będą nasze parki krajobrazowe w czasie jednodniowych, bezpłatnych wycieczek połączonych z zajęciami ekologicznymi. W czerwcu i we wrześniu odbędą się też pięciodniowe ,,zielone szkoły” Organizatorem wyjazdów jest Urząd Marszałkowski.

 

- To kolejny już cykl atrakcyjnych wyjazdów do naszych parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie. W ofercie mamy jednodniowe wycieczki oraz dłuższe, pięciodniowe wyjazdy, czyli tzw. „zielone szkoły” – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Wyjazdy do 8 parków dla 60 szkół rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca maja. Skorzystają z nich 40-osobowe grupy uczniów z klas 1-8 szkół podstawowych wraz z opiekunami. Ofertę skierowaliśmy do placówek edukacyjnych z regionu i gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Uczestników wycieczek wybraliśmy w ubiegłym roku, decydowała kolejność zgłoszeń (wyniki naboru).

 

Zajęcia poświęcone są tematyce proekologicznej oraz przybliżają uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Zapewniamy bezpłatny transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz konkursy z nagrodami. 

 

W czerwcu i we wrześniu zaplanowano też pięciodniowe pobyty dzieci i młodzieży szkolnej (wraz z opiekunami) w parkach krajobrazowych naszego regionu. Więcej w materiale Zielone szkoły i wycieczki do naszych parków krajobrazowych – wyniki naborów.

 

Wycieczki do parków krajobrazowych i ,,zielone szkoły” odbywają się w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Przedsięwzięcie realizuje Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków pozyskanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 grudnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone