Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Budowa na Bielanach – zobacz finisz inwestycji

  • Etykieta: Inwestycje
Fot. Sky Drone Studio dla KPIM
Fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Zapraszamy na niedzielne (28 kwietnia) zwiedzanie budowy nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. To najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Zaangażowane środki to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydajemy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Kolejny dzień otwarty 12 maja.

 

Nowy kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu będzie też wyposażony w wiele funkcjonalnych systemów z dziedziny racjonalności energetycznej i inne rozwiązania przyjazne środowisku. Wśród zastosowanych rozwiązań m. in. wykorzystanie deszczówki i energii słonecznej (kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne będą produkować ciepło i energię elektryczną), ogrzewanie/chłodzenie sufitowe, laminarny nawiew sterylnego powietrza w salach operacyjnych, efektywne oświetlenie LED-owe, systemy przyciemniające lub wyłączających światło (oparte o czujniki światła dziennego i czujniki obecności), zielony dach (dodatkowa izolacja termiczna i akustyczna plus korzystny mikroklimat).

 

- Te nowoczesne rozwiązania są nie tylko ekologiczne. Pozwolą też w istotny sposób ograniczyć koszty eksploatacji, co ma duże znaczenie przy tak wielkim obiekcie. Bardzo nam na nich zależało – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Udział w zwiedzaniu jest, jak zwykle, bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Zapisy na najbliższą niedzielę są już zamknięte, zapisy na kolejne terminy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym. Zwiedzający tradycyjnie dostaną upominki – dorośli apteczki samochodowe, a dzieci gadżety, które na pewno sprawią im przyjemność.

 

Kolejne dni otwarte na budowie:

  • 12 maja
  • 26 maja
  • 9 czerwca
  • 23 czerwca.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone