Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia: Kujawsko-Pomorskie wśród najlepszych

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

W Gdańsku spotkał się Konwent Marszałków Województw RP. Podczas obrad zaprezentowano przygotowany przez globalną firmę audytorską PricewaterhouseCoopers (PwC) Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia za ubiegły rok. Dobrze wypada w nim województwo kujawsko-pomorskie. W posiedzeniu uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

To czwarta edycja raportu dotyczącego sprawności systemu publicznego lecznictwa w polskich regionach, przygotowania w oparciu o wybrane dostępne publicznie dane, ankiety pacjentów i niezależne badania. PwC jest renomowaną firmą, jej międzynarodowa marka jest gwarancją jakości dokumentu.

 

Kujawsko-Pomorskie jest na wysokiej pozycji w dwóch kluczowych kwestiach - poprawy stanu zdrowia populacji i efektywnej gospodarki finansowej. Syntetyczny wskaźnik poprawy stanu zdrowia mieszkańców sytuuje nas czwartym miejscu wśród 16 województw. Wskaźnik opisujący efektywność gospodarki finansowej w służbie zdrowia na miejscu drugim, przy czym dystans dzielący nas od lidera tego zestawienia, województwa pomorskiego, to tylko 2 punkty (punktacja odpowiednio 88 i 86 punktów).

 

Jeśli chodzi o sumaryczną ocenę sprawności systemu ochrony zdrowia to tu dokonaliśmy znaczącego skoku jakościowego – poprzedni raport sytuował nas na przedostatnim, piętnastym miejscu, teraz jesteśmy na piątym.

 

 

To kolejny w ostatnim czasie sygnał potwierdzający, że polityka samorządowych władz województwa w dziedzinie zdrowia jest właściwa i przynosi rezultaty. Z ogłoszonego w marcu raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Kujawsko-Pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie dostosowania szpitali wojewódzkich do norm i standardów pozwalających zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów. Dwa nasze szpitale, regionalne Centrum Onkologii i Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy, są najlepszymi w swoich dziedzinach lecznicami w kraju.  

 

Zobacz

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

3 kwietnia 2019 r.  

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2019 r.

 

Posiedzenie Konwentu Marszałków w Gdańsku, fot. UMWKPPosiedzenie Konwentu Marszałków w Gdańsku, fot. UMWKPPosiedzenie Konwentu Marszałków w Gdańsku, fot. UMWPPosiedzenie Konwentu Marszałków w Gdańsku, fot. UMWPPosiedzenie Konwentu Marszałków w Gdańsku, fot. UMWPPosiedzenie Konwentu Marszałków w Gdańsku, fot. UMWP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone