Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Wyjazdy integracyjne, rajdy rowerowe, spotkania dla seniorów

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Z myślą o seniorach samorząd województwa przyznał wsparcie na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Na konkurs „Wspieranie aktywizacji i integracji społecznej seniorów” dofinansowanie otrzymają dwadzieścia dwie imprezy rekreacyjne, zajęcia aktywności fizycznej, wyjazdy, rajdy rowerowe, spotkania oraz zajęcia integracyjne seniorów z młodszym pokoleniem.

 

- Starzenie się społeczeństwa jest faktem, podobnie jak to, że co trzecia starsza osoba w naszym regionie mieszka samotnie. To problem, z którym musimy się zmierzyć. Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych, które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie osób pracujących na co dzień w tych organizacjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W celu aktywizacji i integracji społecznej seniorów 90 tysięcy złotych wsparcia trafi na realizację 22 imprez rekreacyjnych, zlotów, spotkań i zajęć edukacyjnych dla osób starszych. Wśród dofinansowanych projektów są zajęcia „Aktywni 60+” organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne „Serpentyna” (powiat aleksandrowski), w których przeprowadzone zostaną warsztaty artystyczne, wizażu i stylizacji, zajęcia z nordic walking oraz wyjazd integracyjny w Góry Świętokrzyskie.

 

Kolejny projekt „Seniorzy aktywni na sportowo” przygotowany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej Oddział z Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski) organizuje m.in. rajd rowerowy, wyprawę w góry, zajęcia na basenie oraz integrację przy ognisku.

 

Lista dofinansowanych projektów.

 

Więcej informacji o marszałkowskim wsparciu dla seniorów na seniorzy.kujawsko-pomorskie.pl i pod numerem telefonu 56 657 14 69.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone