Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Inwestycje w szkołach zawodowców

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Zarząd województwa zatwierdził dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektów dotyczących rozwoju bazy dydaktycznej trzech szkół zawodowych w powiecie bydgoskim. Wartość wsparcia to blisko 2 miliony złotych.

 

- Szkoły kształcące fachowców w konkretnych, potrzebnych zawodach to ważny element systemu edukacji. Chcemy, by opuszczający je młodzi ludzie stawali się rozchwytywanymi przez pracodawców profesjonalistami – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Duża inwestycja w Zespole Szkół Zawodowych im. Gen. Stanisława Maczka w Koronowie obejmuje rozbudowę i modernizację oraz wyposażenie warsztatów szkolnych służących przyszłym mechanikom samochodowym, którzy będą się tu uczyć w lepszych niż dotychczas warunkach, zapoznając się też z nowoczesnym sprzętem obsługi pojazdów. Przewidziany jest m.in. zakup nowoczesnych urządzeń do diagnostyki stanu zawieszenia i układu kierowniczego. Szkoła  uzupełni też wyposażenie pracowni na potrzeby kształcenia techników informatyków, kupując trzy nowe serwery.

 

Dwie kolejne objęte projektem placówki to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim i Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Pierwsza z nich planuje prace adaptacyjne oraz wyposażenie dwóch pracowni mechatroniki oraz zakup cyfrowego laboratorium językowego, druga zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby kształcenia techników rolników (m. in. bron polowych, włóki łąkowo-polowej, ładowacza czołowego z osprzętem i opryskiwacza polowego).

 

Inwestorem jest we wszystkich trzech przypadkach samorząd powiatu bydgoskiego. Przedsięwzięcia zostaną zakończone w przyszłym roku.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 października 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 października 2017 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone