Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Zaproszenie na spotkanie dotyczące Internetowego Konta Pacjenta

grafika - źródło: zdrowie.gov.pl
źródło: zdrowie.gov.pl

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie poświęcone Internetowemu Kontu Pacjenta, które odbędzie się we wtorek 28 maja o godzinie 15:30 w patio na parterze w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Z IKP możemy korzystać posiadając profil zaufany, który również będzie można na miejscu założyć i potwierdzić. Dzięki IKP każdy z nas uzyska m.in. dostęp do historii usług medycznych, z których korzystał. O Koncie Pacjenta opowiedzą koordynatorzy z Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia.

 

Korzyści płynące z posiadania Internetowego Konta Pacjenta są bardzo duże. IKP to udogodnienie, dzięki któremu użytkownik posiada dostęp do wystawionych e-recept – może on sprawdzić zaplanowane i zrealizowane wizyty, przejrzeć e-skierowania. Internetowe Konto Pacjenta to także możliwość udostępnienia osobom bliskim lub lekarzowi historii przyjmowanych leków oraz informacji o stanie zdrowia. I co istotne – dzięki posiadaniu aplikacji IKP możemy otrzymać kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie lekarskim.

 

Warto wiedzieć, że od stycznia 2019 w aptekach na terenie całej Polski można zrealizować e-receptę, a od 1 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w postaci elektronicznej.

 

Dodatkowo, spotkania informacyjne odbędą się w szpitalach w Bydgoszczy, Włocławku i Toruniu – harmonogram w załączniku. Więcej informacji na temat nowych narzędzi dedykowanych pacjentom znajdą Państwo na stronie pacjent.gov.pl.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone