Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Kujawsko-Pomorskie walczy o tytuł „Zdrowego Samorządu”

Konkurs - „Zdrowy Samorząd”

Województwo Kujawsko-Pomorskie ponownie znalazło się wśród 30 samorządów nominowanych w konkursie promującym inicjatywy prozdrowotne. Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną. Przewidziano także nagrodę dodatkową dla samorządu, który otrzyma największą liczbę głosów wśród czytelników portali: RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

 

Jeśli uważacie, że działania Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego są cenne głosujcie „popieram”. Głosowanie trwa do 1 marca br. do godz. 12.00 pod adresem:

https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/

 

Organizatorzy konkursu „Zdrowy Samorząd” docenili zgłoszone przez nas programy polityki zdrowotnej. Województwo Kujawsko-Pomorskie pochwaliło się: „Programem profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” oraz „Programem zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.

 

W ramach pierwszego z programów od 2016 roku zaszczepiono 1 875 osób po 65 r.ż. zmniejszając u nich ryzyko chorób spowodowanych przez pneumokoki.

 

Dzięki środkom samorządu województwa udało się także przygotować do pracy z seniorami 31 trenerów z 16 samorządów. Z ćwiczeń aktywności fizycznej i szkoleń skorzystały w 2018 r. 524 osoby po 60 r.ż. Mamy nadzieję, iż zdobyte w ten sposób wiedza i umiejętności pozwolą im jak najdłużej cieszyć się aktywnym i pogodnym życiem.

 

Organizatorzy konkursu zwrócili zapewne uwagę nie tylko na skalę podejmowanych działań i ich innowacyjność, ale także unikatową w skali kraju formę realizacji. Objęcie programami tak dużej liczby mieszkańców regionu nie byłoby możliwe bez współpracy z powiatami i gminami z całego regionu. To one współfinansowały/finansowały szczepienia i/lub zajęcia fizyczne oraz wspierały nas i realizatorów w rekrutacji oraz działaniach promocyjno-informacyjnych.

 

Jeśli uważacie, że to co robimy jest potrzebne głosujcie „popieram”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone