Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

EDUKACJA PRZYRODNICZA ZARÓWNO DLA DZIECI JAK I DOROSŁYCH

Młodzież naśladuje ptaki fot. Archiwum KPK
Młodzież naśladuje ptaki fot. Archiwum KPK

Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim Oddział Zamiejscowy w Więcborku wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami już po raz kolejny odwiedziła Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem rozmawialiśmy o ptakach, o ich zwyczajach, o rozpoznawaniu niektórych popularnych gatunków nie tylko po wyglądzie, ale również na podstawie odgłosów – i tutaj ujawnił się niebywały talent, jeden z chłopców fantastycznie naśladował głosy różnych ptaków, sikorka w jego wykonaniu była nie do odróżnienia od prawdziwej. Postanowiliśmy, że jeśli znajdzie się jeszcze kilka tak utalentowanych osób to zorganizujemy dla nich specjalny konkurs.

 

Krajeński Park Krajobrazowy prowadzi edukację nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Nasz edukator odwiedził Dom Pomocy Społecznej im. Św. Anny w Kamieniu Krajeńskim. W czasie prelekcji wzbogaconej fotografiami słuchacze dowiedzieli się wielu rzeczy na temat położenia Parku, rzek, jezior i lasów z terenu KPK. Poznali popularne gatunki zwierząt i roślin. Zarówno na jednych jak i drugich zajęciach rozmawiano też o zasadach dokarmiania zwierząt zimą. Pozostaje mieć nadzieję, że  zapadnie wszystkim w pamięć podstawowa zasada, że jeśli chcemy pomagać, to trzeba to robić mądrze i konsekwentnie.

 

Tekst: Grażyna Witczak, Agnieszka Szliep

 

Młodzież naśladuje ptaki fot. Archiwum KPKPrelekcja o KPK fot. DPS w Kamieniu KrajeńskimRozpoznawanie ptaków fot. Archiwum KPKZajęcia w  DPS w Kamieniu fot. DPS w Kamieniu KrajeńskimZajęcia w DPS w Kamieniu fot. DPS w Kaminiu KrajeńskimZajęcia w OEP w Więcborku fot. Archiwum KPK

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.