Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

 • Start
 • Informacje Departamentu
 • Cykl szkoleń „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną” rozpoczęty!

Cykl szkoleń „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną” rozpoczęty!

Szkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Toruń 5-6.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
Szkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Toruń 5-6.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, rozpoczął cykl 5 dwudniowych szkoleń dla asystentów rodzin i pracowników socjalnych z terenu całego województwa pn.: „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”.

 

Pierwsze szkolenie odbyło się w Toruniu w dniach 5 – 6 września. Skupiło pracowników wielu ośrodków jak: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu, Chełmży i Nieszawie oraz gminy Ryńsk; z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisewie, Wielkiej Nieszawki, Świekatowa, Świecia nad Osą i Łubianki; Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Golubia-Dobrzynia i Aleksandrowa Kujawskiego czy toruńskiego MOPR-u. Kolejne szkolenie w Brodnicy w dniach 12-13 września cieszyło się również dużym zainteresowaniem ościennych ośrodków, przybyli pracownicy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie, Brodnicy i Grudziądzu, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Radzyniu Chełmińskim oraz Łasina, czy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Rogoźnie, Brodnicy, Rypinie, Jeżewa, Zbójna, Bobrowa, Osieka i Świecia nad Osą.

 

Szkolenia mają na celu:

 • wzmacnianie kompetencji osób zawodowo pomagającym rodzinom,
 • rozumienie psychospołecznej sytuacji osób zaburzonych,
 • nabycie umiejętności budowania relacji pomocowej,
 • wyposażenie w kompetencje skutecznego postępowania w sytuacjach krytycznych z udziałem osób zaburzonych,
 • nabycie umiejętności korzystania z prawnego i instytucjonalnego wsparcia.

 

Szkolenie prowadzi Pani Bożena Wołoszyn z PO_MOST Knowledge&Skills, socjoterapeutka, trener warsztatu, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), mediator. Od 14 lat szkoli profesjonalistów współpracujących z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

 

Szkolenia zostały zaplanowane dla pięciu 25 – osobowych grup w miejscowościach zapewniających równy dostęp dla „zawodowych pomagaczy” z całego województwa. Przed nami kolejne szkolenia w miejscowościach:

 • Włocławek – 3 – 4 października
 • Inowrocław – 8 – 9 października
 • Bydgoszcz – 10 – 11 października

 

Szkolenie jest bezpłatne, uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych

 

wrzesień 2019r.

 

Szkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Brodnica 12-13.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy Szkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Brodnica 12-13.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy Szkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Brodnica 12-13.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy Szkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Toruń 5-6.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Toruń 5-6.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania PrzemocySzkolenie „Komunikacja i praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami osobowości i z niepełnosprawnością intelektualną”, Toruń 5-6.09.2019r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone