Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Pieniądze na zdrowie zwracają się wielokrotnie

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, prof. Marek Jackowski, naczelny lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu; wypowiedzi z ceremonii zakończenia pierwszego etapu rozbudowy WSZ

 

Marszałek Piotr Całbecki: - Ten nowy szpital, który wspólnie wznieśliśmy i wyposażyliśmy, każdego dnia nieść będzie nadzieję i wiarę w dobro, w drugiego człowieka. Wkrótce czeka nas kolejny etap rozbudowy placówki – zniknie stary budynek główny, a na jego miejscu powstanie nowy obiekt, w którym umieścimy, poza istniejącymi oddziałami, m.in. kardiochirurgię, radioterapię, geriatrię i rozbudowaną rehabilitację, a także nowoczesną pracownię badawczo-rozwojową.  

 

 

Przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska: - Żadne słowa nie będą dzisiaj zbyt patetyczne, żeby je przywołać. Ale musimy pamiętać o jednym: żaden budynek nie będzie nic znaczył, jeżeli nie będą w nim i dla niego pracowali ludzie. Mam głębokie przekonanie co do tego, że w tym budynku będziemy spotykali się przede wszystkim z empatią. Możemy być dumni z tego miejsca!

 

 

Prof. Marek Jackowski, naczelny lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego: - Chciałbym przywołać słowa mojego wielkiego mistrza Alberta Schweitzera: pieniądze wydane na zdrowie zwracają się wielokrotnie. To jest apel, żebyśmy nie oszczędzali na zdrowiu!  

 

 

6 maja 2022 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone