Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Nagrody marszałka na Dzień Bibliotek

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Działają na rzecz rozwoju czytelnictwa i promocji książek w naszym województwie - pracownicy bibliotek 8 maja obchodzili swoje święto, a najbardziej zasłużonym nagrody przyznał marszałek Piotr Całbecki. Wyróżnienia trafiły do 12 osób - pracowników obu bibliotek wojewódzkich i czterech placówek miejskich oraz gminnych.

 

W gronie osób nagrodzonych przez marszałka są pracownicy naszych jednostek - Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, a także pracownicy biblioteki gminnej w Lnianie i miejskich w Chełmży, Łasinie oraz Sępólnie Krajeńskim, którzy zostali nominowani przez nasze placówki z uwagi na wyróżniającą się działalność.

 

- To, co robią biblioteki, zarówno te w dużych miastach, jak i te w gminach, jest nie do przecenienia. Tym bardziej, że obecnie są to nowoczesne placówki upowszechniania szeroko rozumianej kultury i wiedzy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego utrzymuje cztery biblioteki – dwie biblioteki publiczne i dwie biblioteki pedagogiczne. Pod względem nakładów na utrzymanie wojewódzkich bibliotek publicznych lokujemy się w krajowej czołówce. Jako jedyny samorząd wojewódzki w kraju posiadamy dwie tego rodzaju placówki, obie funkcjonują w dobrych, europejskich warunkach. Łącznie zatrudniają blisko 300 osób i obsługują rocznie ponad 70 tysięcy czytelników.

 

Nasze biblioteki pedagogiczne – w Bydgoszczy i Toruniu - służą przede wszystkim środowisku nauczycielskiemu. Dysponują ponad 250 tysiącami pozycji książkowych, a także książkami w wersji audio i video oraz czasopismami i dokumentami elektronicznymi. Zgodnie z ustawą kwalifikują się jako placówki edukacyjne, dlatego nagrody przyznawane są ich pracownikom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Tydzień Bibliotek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece" zorganizowała szereg wydarzeń, wśród których znajdują się wystawy, warsztaty i spotkania online. Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

11 maja 2021 r.

 

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone