Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Lekcje w e-Szkole: aktualny plan zajęć

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Podjęliśmy decyzję, by projekt kontynuować w nowej, trochę zmienionej formule. Na popołudniowe zajęcia online zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

O siłach bezwładności mówić będziemy podczas dzisiejszej (18 listopada) lekcji fizyki. Miłośnikom genetyki polecamy zajęcia z biologii poświęcone chromosomowej teorii dziedziczenia. Zapraszamy także na lekcję geografii, której tematem będą rzeki i ich rzeźbotwórcza działalność. Dla ósmoklasistów przygotowaliśmy powtórkową lekcję języka polskiego. Będzie to okazja, by rozwiązać przykładowe zadania z arkusza egzaminacyjnego.

 

Podczas cotygodniowego, czwartkowego (19 listopada) spotkania, ksiądz Dawid Wasilewski spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak odkryć samego siebie i jak zdefiniować swoją wiarę. W planie także lekcja matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Będzie to okazja, by poznać działania na procentach i nauczyć się, jak np. obliczyć nową cenę towaru po kilkunastoprocentowej obniżce lub podwyżce. Tego popołudnia zapraszamy także na lekcję biologii (temat: Ewolucja i jej dowody) oraz chemii (temat: Otrzymywanie soli w reakcjach strąceniowych).

 

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (20 listopada) polecamy zajęcia z fizyki, podczas której uczniowie dowiedzą się, czy jest ładunek elektryczny i jak to się dzieje, że z gniazdka płynie prąd. Proponujemy także lekcje z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego.

 

Polecamy także poniedziałkową (16 listopada) lekcją języka polskiego dla tegorocznych maturzystów. Zajęcia są okazją, by przypomnieć ważne utwory literackie dwudziestolecia międzywojennego i współczesności, a także powtórzyć wiedzę o każdej z epok. Uczniów podstawówek zaprosiliśmy tego dnia na lekcję gramatyki rodzimego języka. Tematem były nieodmienne części mowy – przysłówek, przyimek, spójnik, wykrzyknik i partykuła. Odbyły się także zajęcia wiedzy o społeczeństwie poświęcone współczesnej cywilizacji. Na zakończenie zaproponowaliśmy lekcję historii, uczniowie dowiedzieli się, jak przebiegało zjednoczenie Niemiec w XIX wieku.

 

Zapraszamy również na wtorkową (17 listopada) lekcję języka angielskiego. To okazja, by nauczyć się nowego słownictwa i zwrotów, które przydadzą się podczas zakupów w sklepach odzieżowych, a także przy organizacji przyjęcia dla obcojęzycznych znajomych. W programie także lekcja historii poświęcona Wiośnie Ludów na ziemiach polskich oraz zajęcia powtórkowe z matematyki, które polecamy szczególnie maturzystom zdającym egzamin na poziomie podstawowym. Tematem są działania na potęgach i pierwiastkach.

 

 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji.

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 listopada 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone