Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Aktualności
  • Rodzynki z pozarządówki - ostatni dzień na złożenie wniosku

Rodzynki z pozarządówki - ostatni dzień na złożenie wniosku

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Jeszcze tylko dziś (31 marca) czekamy na zgłoszenia w konkursie "Rodzynki z pozarządówki", w którym wyróżnimy najlepsze inicjatywy organizacji pozarządowych z regionu, przyznając ich twórcom i realizatorom nagrody marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy do udziału!

 

Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu nasze wspólne inicjatywy są bardziej skuteczne i efektywne. Ideą konkursu „Rodzynki z pozarządówki” jest wsparcie mniejszych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, realizujących interesujące, nowatorskie projekty – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

To już trzynasta edycja konkursu. Czekamy na zgłoszenia dotyczące projektów na rzecz pożytku publicznego, realizowanych w ubiegłym roku przez stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i inne podmioty trzeciego sektora, w tym działające na tym polu instytucje Kościoła katolickiego, innych kościołów i związków wyznaniowych.

 

Uczestnicy konkursu:

  • bezpośredni realizatorzy zgłaszanego projektu (inicjatywy społecznej)
  • posiadający siedzibę i działający w naszym regionie
  • z rocznymi przychodami nie wyższymi niż 300 tys. zł.

 

Nagrody mają charakter pieniężny, łączna pula wynosi w tym roku 30 tysięcy złotych. W konkursie nie mogą uczestniczyć organizacje nagrodzone w trzech poprzednich edycjach.

 

Termin składania wniosków upływa 31 marca (decyduje data stempla pocztowego).

 

W trakcie dwunastu poprzednich edycji konkursu nagrodziliśmy w sumie 131 organizacji. Wśród ubiegłorocznych laureatów znalazły się między innymi: Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi, Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe Binduga,  Stowarzyszenie Zielona Lipa w powiecie lipnowskim, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Społecznej w powiecie inowrocławskim, Ochotnicza Straż Pożarna Wronowy w powiecie mogileńskim.

 

Poniżej informacje o ostatnich trzech edycjach konkursu:

 

Co roku Urząd Marszałkowski powierza organizacjom pozarządowym realizację ważnych zadań publicznych między innymi w dziedzinie kultury, sportu, zdrowia, rozwiązywania problemów uzależnień i integracji społecznej. W 2020 roku trafi na ten cel blisko 8 milionów złotych. W strukturze Urzędu Marszałkowskiego funkcjonuje Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (strona internetowa prowadzona przez Biuro), ważną rolę konsultacyjną i doradczą spełniają Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Co roku prowadzimy też kampanię zachęcającą do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego z województwa kujawsko-pomorskiego (więcej).

 

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

17 marca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone