Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Weekend z kulturą

W weekend w Horzycy zobaczymy spektakl Dziadek do orzechów. Nowe historie, fot. Wojtek Szabelski
W weekend w Horzycy zobaczymy spektakl Dziadek do orzechów. Nowe historie, fot. Wojtek Szabelski

Jazz Od Nowa Festival, wernisaż prac dyplomowych studentów w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, koncerty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, spektakle w Horzycy, Operze Nova w Bydgoszczy, warsztaty dla dzieci w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy i wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą. Z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Ośrodek Chopinowski w Szafarni zapraszają na koncerty.

 

Dziś (28 lutego)  w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu odbędzie się wernisaż wystawy prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Ekspozycja zachwyca różnorodnością – prezentowane są prace od wielkoformatowych instalacji i interaktywnych obiektów, przez lalkowe animacje, po tradycyjne malarstwo olejne i małe formy graficzne. Więcej. Jutro (29 lutego) zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

 

Dziś (28 lutego) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zapraszamy na „Wieczór z Brahmsem”. Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll Johannesa Brahmsa wykona duet wirtuozów Katarzyna Polonek i Krzysztof Polonek, a  III Symfonię F-dur zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bydgoskiej. Na wstępie wieczoru partie solowe do utworu współczesnej kompozytorki Joanny Wnuk-Nazarowej „Słuchaj, Neronie” zaśpiewa Ewa Marciniec. Na podium dyrygenckim stanie Kai Bumann. Więcej. W sobotę (29 lutego) koncert Kult Akustik. Więcej.

 

Od dzisiaj (28 lutego) do niedzieli (1 marca) w Teatrze im. Wilama Horzycy przedstawienie „Dziadek do orzechów. Nowe historie” w reżyserii Darii Kopiec, inspirowane utworem E.T.A Hoffmanna. To historia o potrzebie empatii i dialogu międzypokoleniowego. Twórcy zabierają widzów w podróż do krainy, w której fikcja miesza się z dokumentem. Więcej.

 

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza od dziś (28 lutego) do niedzieli (1 marca) na „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. Autorem libretta jest Jan Chęciński, a za opracowanie muzyczne odpowiada Kazimierz Sikorski. Więcej.

 

Od środy (26 lutego) do soboty (29 lutego) zapraszamy do toruńskiego klubu Od Nowa na koncerty w ramach Jazz Od Nowa Festiwal. W weekend wystąpią między innymi Rafał Gorzycki, Sławek Janicki, Michał Urbaniak oraz Adam Wendt. Wydarzenie wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej.

 

W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się w niedzielę (1 marca) koncert urodzinowy. W programie m.in. ballada g-moll, nokturn es-dur, mazurki i walce. Przy fortepianie zasiądzie Beata Balińska. Podczas koncertu wystąpi także aktor Teatru im. Wilama Horzycy Jarosław Felczykowski, który przeczyta fragmenty powieści biograficznej „Fryderyk. Narodziny Geniusza” Tadeusza Łopalewskiego. Więcej.

 

W sobotę (29 lutego) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza dzieci do udziału w spotkaniu teatralnym o charakterze edukacyjnym „Poczytaj mi”. Gościem specjalnym będzie Roma Gąsiorowska, która przeczyta fragmenty książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa Justyny Bednarek. Warsztat animacyjny poprowadzą Karolina Kasprzak i Karolina Suchodolska a całe wydarzenie zakończy się lekcją biblioteczną. Więcej.

 

Do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszamy dziś (28 lutego) na koncert Trio XIII – Gorzyński, Górczyński, Królikowski. Spotkanie muzyków będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy istnieje wciąż granica między jazzem a muzyką współczesną. Więcej.

 

W sobotę (29 lutego) w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbędzie się spotkanie z cyklu „Muzyka w Muzeum”. Muzyczna część spotkania będzie prezentacją utworów Fryderyka Chopina ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji inspirowanych tradycyjną muzyką z Kujaw. Koncert poprzedzi prelekcja o kujawskim rodowodzie kompozytora. Więcej.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza w sobotę (29  lutego) na wernisaż wystawy „Obrazki z pleneru”. Tematem prac pochodzących z kilkunastu krajów Europy i Azji jest pejzaż. Wystawa jest dostępna dla odwiedzających do 30 marca. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka są marszałkowskimi instytucjami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone