Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Ostatni karnawałowy weekend z kulturą

Teatr Horzycy zaprasza w weekend na spektakl Alicja w krainie czarów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Teatr Horzycy zaprasza w weekend na spektakl Alicja w krainie czarów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Premiera w Horzycy, balet w Operze Nova w Bydgoszczy, koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, zabawa karnawałowa w toruńskim Muzeum Etnograficznym i korowód grup zapustnych we Włocławku to nasze propozycje na ostatni karnawałowy weekend z kulturą.

 

Dziś i w niedzielę (21 i 23 lutego) zapraszamy do Teatru im. Wilama Horzycy na przedstawienie „Alicja w krainie czarów” na podstawie powieści Lewisa Carrolla. Spektakl w reżyserii Pawła Paszty to opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i dojrzewaniu do zrozumienia własnych potrzeb. Więcej. W ostatnią karnawałową sobotę (22 lutego) premiera spektaklu „Gargantua i Pantagruel” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Dzieło pełne niebanalnych postaci, zaskakujących wydarzeń i niekoniecznie wybrednych żartów. Więcej.

 

Na deskach bydgoskiej Opery Nova od dzisiaj do niedzieli (21-23 lutego) widzowie będą mogą zobaczyć balet „Coppelia” Leo Delibesa według nowel E.T.A.Hoffmanna “Der Sandmann” i “Die Automaten”. Więcej.

  

Na muzyczną opowieść o Zuli Pogorzelskiej i Warszawie lat dwudziestych zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w sobotę (22 lutego). W postać gwiazdy wcieli się Beata Romanowska, przypominając szlagiery takie jak: „Ja się boję sama spać”, „Ja nie mam co na siebie włożyć”, „Ta mała piła dziś” i wiele innych. Za oprawę muzyczną odpowiada Zbigniew Rymarz. Więcej.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza w niedzielę (23 lutego) na karnawałową zabawę taneczną.  O muzykę podczas potańcówki zadba kapela „Przodki” i „Kapela Towarzyska”. Więcej. W piątek (22 lutego) odbędą się warsztaty polskich tańców tradycyjnych dla początkujących i średniozaawansowanych. Uczestnicy poznają lub przypomną sobie podstawowe kroki mazurka i polki. Więcej.

 

Do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zapraszamy dziś (21 lutego) na wernisaż wystawy prac uczniów High School of Fine Arts „Nicolae Tonitza” w Bukareszcie. Odwiedzający zobaczą martwą naturę, portrety i kompozycje rysunkowe inspirowane światem przyrody. Wystawa dostępna będzie do 30 marca. Więcej.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w niedzielę (23 lutego) do udziału w XXXI Korowodzie Grup Zapustnych, który przejdzie głównymi ulicami miasta. W imprezie wezmą udział autentyczne grupy zapustne z okolic Włocławka, które od tłustego czwartku do wtorku ostatkowego obchodzą kujawskie wsie i miasteczka, składając odwiedzanym życzenia powodzenia, urodzaju i zdrowia. Więcej.

 

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się wczoraj (20 lutego) wernisaż wystawy Piotra Matuszka. Obrazy i rysunki będzie można oglądać do 20 marca. Więcej. Dziś (21 lutego) premiera spektaklu „Szczęśliwy książę”. Na scenie po raz pierwszy wystąpi młodsza grupa teatralna „Kołowrotek”. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty poświęcone teatrowi tańca. Więcej.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy,  Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Ośrodek Chopinowskie w Szafarni są marszałkowskimi instytucjami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone