Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Marianna Karaszewska

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl
fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Marianna Karaszewska, córka Łucji i Michała Mierzejewskich, urodziła się 1 lutego 1920 roku w Trlągu (powiat inowrocławski). Pochodziła z licznej rodziny, miała ośmioro rodzeństwa.

 

W Trlągu się wychowała i spędziła pierwsze lata dorosłości. W czasie wojny pracowała u niemieckiego właściciela ziemskiego.

 

W 1940 roku Pani Marianna wyszła za mąż za Wincentego Karaszewskiego. Małżonkowie doczekali się trzech synów i pięciu córek. Pan Wincenty do emerytury pracował w cukrowni w Janikowie (powiat inowrocławski), Pani Marianna przejęła na siebie obowiązek opieki nad dziećmi i ich wychowania. Prowadziła dom i niewielkie gospodarstwo, pielęgnowała ogród. By zapewnić rodzinie godny byt, podejmowała się dodatkowych prac w okolicznych gospodarstwach.

 

W 1960 roku rodzina przeniosła się do Janikowa.

 

Pan Wincenty zmarł w 1997 roku. Para przeżyła wspólnie 57 lat. Po śmierci męża Pani Marianna mieszka z córką w Janikowie.

 

Od zawsze jej pasją było czytanie książek. Pani Marianna lubi także robótki ręczne, szczególnie haftowanie i wyszywanie.

 

Seniorka ma 21 wnucząt i 38 prawnucząt. Jest z nimi w stałym kontakcie.

 

fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plfot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plfot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plfot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plfot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plfot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone