Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

PRZEMOC – PRZECIWKO MOCY RODZINY. MOC RODZINY – SIŁĄ PRZECIW PRZEMOCY.

Miesiąc czerwiec to przełom roku szkolnego i wakacji, w wielu rodzinach następuje zmiana utartego rytmu dnia, nasilają się tez konflikty związane z wynikami szkolnymi dzieci, sytuacją finansowa rodzin w związku z planowanymi wydatkami wakacyjnymi, opieką nad dziećmi w okresie wakacyjnym, urlopami opiekunów osób niesamodzielnych itp. Na te wszystkie sytuacje zwraca uwagę kampania społeczna PRZEMOC – PRZECIWKO MOCY RODZINY. MOC RODZINY – SIŁĄ PRZECIW PRZEMOCY, która wystartowała 26 czerwca 2019 r. spotem informacyjnym w Polskim Radio Pomorza i Kujaw.

 

Prezentowane w radio 3 spoty zwracają uwagę na różne rodzaje przemocy w rodzinie – przemocy ekonomicznej, psychicznej i zaniedbaniu. Kolejnym elementem kampanii jest spot telewizyjny – emitowany na antenie TVP Bydgoszcz, zwracający uwagę na zaniedbanie potrzeb dzieci.

Kampania zakończy się we wrześniu br. i jest finansowana ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE”, Edycja 2019.

 

 

 

 

Biuro Wspierania Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych

 

lipiec 2019

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone