Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

15 lat JFTC w Bydgoszczy

Uroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski
Uroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

Działające w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (Joint Force Training Centre, JFTC) obchodziło (23 maja) 15-lecie swoje istnienia. Uroczystość jubileuszowa została połączona z Dniem Międzynarodowym, czyli imprezą wojskową dla całych rodzin. Podczas wydarzenia jednostka z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

W programie oficjalnych uroczystości znalazły się oficjalne wystąpienia i oraz wręczenie nagród dla pracowników. Podczas Dnia Międzynarodowego wystąpiła Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy, dla gości były stoiska z tradycyjnymi potrawami i wystawy tematyczne.

 

Centrum Szkolenia Sił Połączonych to ośrodek szkoleniowy NATO podległy Dowództwu ds. Transformacji w Norfolk, utworzony w 2004 roku w Bydgoszczy. Zadaniem JFTC jest szkolenie oficerów z krajów wchodzących w skład NATO oraz współdziałających w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju, a także upowszechnianie najnowszych technologii i rozwiązań w zakresie działań na szczeblu taktycznym. Centrum organizuje wykłady, seminaria, konferencje i ćwiczenia dla oficerów. Jego obecnym dowódcom jest generał dywizji  Wilhelm Grün.

 

W ubiegłym roku JFTC otrzymało wyróżnienie specjalne podczas Gali Nagród Marszałka za podniesienie rangi województwa kujawsko-pomorskiego jako ważnego ośrodka szkoleniowego w strukturze NATO. Więcej w materiale „Gala Nagród Marszałka 2018”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 maja 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2019 r.

 

Uroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiUroczystości jubileuszu 15-lecia JFTC w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone