Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Opera, jazz, muzyka klasyczna, teatr - propozycje na majówkę

BFO: „Legenda Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego, spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu, fot. Bartek Barczyk
BFO: „Legenda Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego, spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu, fot. Bartek Barczyk

Długi weekend majowy obfituje w wydarzenia kulturalne. Spektakl Bydgoskiego Festiwalu Operowego, majówka jazzowa w Pałacu Lubostroń czy wydarzenia „Majówki z kulturą i sztuką” to tylko niektóre z nich. Polecamy także spektakle w Teatrze Horzycy i koncerty festiwalu Probaltica.

 

W sobotę widzowie Bydgoskiego Festiwalu Operowego obejrzą operę „Tramwaj zwany pożądaniem” Andre Previna na podstawie sztuki Tennesseego Williamsa w wykonaniu zespołu Teatru Wielkiego w Łodzi. Łódzki spektakl to polska prapremiera tego dzieła. Spektakl otrzymał dwie „Złote Maski” – za najlepszy spektakl w sezonie 2017/2018 oraz za najlepszą rolę wokalno-aktorską w sezonie 2017/2018 dla Joanny Woś za rolę Blanche DuBois. Więcej na stronie opery.

 

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza w weekendu z na dwa wydarzenia. W piątek (3 maja) będzie to kabaret literacki Loża Kopernika z programem „Toruń żąda dostępu do morza”. Aktorzy teatru wykonają skecze zainspirowane lokalną rzeczywistością i piosenki o takich kultowych miejscach, jak PeDeT czy Tormięs. Propozycja teatru na sobotę i niedzielę (4 i 5 maja)  to kultowe przedstawienie „Pięć róż dla Jennifer”. Spektakl niedawno grany był po raz setny! To lekko i zabawnie napisana czarna komedia o poszukiwaniu przez człowieka własnej tożsamości – idealna propozycja na długi weekend. Więcej na stronie teatru.

 

W sobotę (4 maja) odbędą się dwa kolejne koncerty festiwalu Probaltica. Podczas obu wystąpią muzycy z Litwy. Na scenie na rynku Staromiejskim Kaunas Big Band z Kowna zaprezentuje program „Jazz Fly”, zaś w katedrze śś. Janów organista Vidas Pinkevicius wykona tańce Braunsberga i utwory kompozytorów litewskich. Więcej o festiwalu tutaj, program tutaj.

 

Opera Nova i Teatr im. Wilama Horzycy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 maja 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone