Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Motoambulans dla włocławskiego pogotowia ratunkowego

Fot. Materiały WSS we Włocławku
Fot. Materiały WSS we Włocławku

Dużo szybsze dotarcie ratownika medycznego do osoby potrzebującej pomocy to najważniejsza zaleta motoambulansu, który z początkiem maja dołączył do zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

 

Dzięki nowemu motocyklowi szpital będzie mogło dużo skuteczniej udzielać pierwszej pomocy mieszkańcom Włocławka i rejonu włocławskiego. Ratownik na motocyklu będzie mógł szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, w szczególności w sytuacji zdarzeń w godzinach szczytu komunikacyjnego, karambolu na autostradzie i innego zatłoczonego samochodami miejsca. Motocykl jest w stanie przebić się przez korki, dotrzeć do poszkodowanych. Podczas, gdy standardowy ambulans jest w trakcie docierania na miejsce, ratownik-motocyklista może dokonać już oceny sytuacji, podjąć już akcję reanimacyjną, czy przekazać relację z miejsca wydarzenia dyspozytorowi, który będzie mógł podjąć dalsze decyzje czy konieczne jest wysłanie jednego czy np. większej ilości zespołów i jakiego rodzaju.

 

Zakupiony ze środków własnych szpitala motocykl Yamaha Tracer 700 został dostosowany i wyposażony w elementy uprawniające do jazdy jako pojazd uprzywilejowany. Dla motocykla przygotowano garaż, przeprowadzono również szkolenia z jego obsługi. Pojazdem kierować będą przeszkoleni w zakresie prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych ratownicy

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone