Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

RPO na termomodernizację

Zespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Zespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził 4 października gminę Kijewo Królewskie (powiat chełmiński), gdzie przyglądał się efektom inwestycji z zakresu termomodernizacji, realizowanych dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Urząd Marszałkowski przeznaczył dotąd dofinansowanie na realizację 176 projektów z zakresu kompleksowej modernizacji energetycznej budynków w całym regionie.

 

- W ramach naszego RPO wspieramy inwestycje, które przyczyniają się do ograniczenia emisji szkodliwych pyłów do atmosfery i pomagają walczyć z trującym smogiem. Najwięcej z nich dotyczy termomodernizacji budynków – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zakres projektu realizowanego przez gminę Kijewo Królewskie (powiat chełmiński) obejmuje termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Trzebczyku, sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim oraz budynku przychodni z częścią mieszkalną wraz z montażem instalacji solarnej. Wartość przedsięwzięcia to 1,7 miliona złotych, kwota dofinansowania to 750 tysięcy złotych. Marszałek Piotr Całbecki wspólnie z władzami gminy oglądał efekty zakończonych inwestycji w Trzebczyku oraz przy Zespole Szkół w Kijewie Królewskim. Spotkał się także z uczniami i gronem pedagogicznym placówki.

 

Inwestycje, które wpływają na poprawę jakości powietrza to część RPO, w której zawarliśmy dotąd najwięcej umów o dofinansowanie projektów. Większość z nich - 176 przedsięwzięć o wartości dofinansowania 250 milionów złotych - to zadania polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej budynków publicznych. Wsparcie trafia między innymi na termomodernizację szkół, urzędów, instytucji kultury, przychodni, świetlic wiejskich oraz remiz strażackich. Inwestycje dotyczą ocieplenia elewacji, wymiany pokrycia dachowego, okien i drzwi, instalacji energooszczędnego oświetlenia, modernizacji systemów grzewczych oraz instalacji systemów wykorzystujących odnawialne źródeł energii.

 

W naszym RPO są też osobne środki na wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Chodzi o budowy mikroinstalacji OZE w budynkach mieszkalnych i publicznych, a także  budowę i przebudowę infrastruktury służącej do przesyłu i dystrybucji energii.

 

Pieniądze na inwestycje związane z termomodernizacją, efektywnością energetyczną oraz odnawialnymi źródłami energii będą też dostępne w formie pożyczek. To wsparcie skierowane między innymi dla przedsiębiorców oraz zarządców budynków wielorodzinnych. Więcej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 października 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 5 października 2018 r.

 

Zespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plZespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plZespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plZespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plZespół Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim po termomodernizacji, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Kijewie Królewskim, fot. fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone