Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Gościliśmy naukowców zza oceanu

Spotkanie z gośćmi z Teksasu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie z gośćmi z Teksasu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

W Kujawsko-Pomorskiem gościli przedstawiciele Texas A&M University (USA), dr Bharani Nagarathnam oraz dr Barry Lawrence, którzy odwiedzili region, by rozmawiać o współpracy gospodarczej. Z naukowcami spotkali się 6 października w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Piotr Całbecki oraz pełnomocnik zarządu województwa ds. rozwoju nauki, badań i wdrożeń prof. Bogusław Buszewski.

 

Goście z Teksasu reprezentowali Wydział Technologii Inżynieryjnej i Dystrybucji Przemysłowej Texas A&M University. Cel wizyty to rozmowy na temat współpracy gospodarczej, między innymi w zakresie wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami z obu regionów. Oprócz spotkania z przedstawicielami samorządu województwa odbyły się także rozmowy z władzami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi goście odwiedzili między innymi Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK oraz Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego.

 

To kolejne wydarzenie w ramach intensywnie rozwijającej się współpracy pomiędzy województwem kujawsko-pomorskim a stanem Teksas. To także kolejna wizyta w regionie naukowców z Texas A&M University System, który jest jednym z największych ośrodków akademickich w Stanach Zjednoczonych.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 października 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 9 października 2017 r.

 

Spotkanie z gośćmi z Teksasu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Teksasu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Teksasu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie z gośćmi z Teksasu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone