Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Nasze najpiękniejsze kolędy (2015)

Okładka świątecznej płyty z 2015 roku

Zapraszamy do wysłuchania utworów z wydanej przez Urząd Marszałkowski świątecznej płyty ,,Kolędy w Kłóbce”. Na naszej stronie dostępne są także kolędy ze świątecznych krążków z lat ubiegłych.

 

Program ,,Kolędy w Kłóbce” to zbiór najbardziej znanych polskich kolęd wykonywanych w starannie odtworzonych wnętrzach dworu w Kłóbce – niegdysiejszej siedziby  rodu Orpiszewskich oraz Marii Wodzińskiej – muzy i jedynej narzeczonej Fryderyka Chopina. Wykonywane w towarzystwie fortepianu i skrzypiec utwory miały w tamtym czasie nie tylko wymiar religijny, ale również i patriotyczny. Zapraszamy do wysłuchania utworów:

Polskie kolędy wykonują: Agnieszka Olszewska (sopran), Urszula i Bogdan Lisowscy (Towarzystwo Miłośników Kłóbki im. Marii Wodzińskiej – Orpiszewskiej), zespół folklorystyczny "Marynia" z  Kłóbki w składzie: Agata Pawlik, Hanna Krzyżanowska, Natalia Wilińska, młodzież z chóru "Canto" we Włocławku w składzie: Marian Szczepański (dyrygent),  Ada Gliszczyńska, Anna Paluszkiewicz, Filip Waliszewski, Mateusz Wojciechowski oraz Martyna Sprawka i Natalia Walczak z chóru "Nutka" Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Solistom towarzyszy Kamila Sikorska – nauczycielka klasy skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia w Radziejowie.


Na naszej stronie można wysłuchać i pobrać kolędy z płyt wydanych od 2009 roku. Wykonawcami świątecznych utworów w ubiegłych latach byli między innymi uczniowie szkół muzycznych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku oraz bydgoski zespół muzyki dawnej Collegium Vocale.

 

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


23 grudnia 2015 r.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone