Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Turystyka

Europejskie Dni Camino de Santiago

Logo Europejskich Dni Camino de Santiago

Wszystkich miłośników pielgrzymowania Drogami Świętego Jakuba, jak i tych zainteresowanych poznaniem historii, kultury i fenomenu towarzyszącemu dziedzictwu Św. Jakuba zapraszamy na Europejskie Dni Camino de Santiago, które odbędą się w weekend 19-20 października br.

Czytaj więcej

I Forum Ekonomiczne Camino Polaco

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Partnerami zapraszają wszystkich zainteresowanych pielgrzymowaniem po drogach św. Jakuba w Polsce i Europie do udziału w I Forum Ekonomicznym Camino Polaco,  które odbędzie się 18 października 2019 r. w Centrum Dialogu przy placu Frelichowskiego 1 w Toruniu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

Czytaj więcej

Spotkanie partnerów projektu Digitourism – Węgry

Spotkanie partnerów projektu Digitourism - Węgry

W dniach 23-27 września 2019 r. na Węgrzech w miejscowości Pécs, odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu „Digitourism”. Tematem przewodnim spotkania było: sieci interesariuszy w cyfrowym ekosystemie turystyki (Stakeholder networks in the digital tourism ecosystem). Podczas wizyty studyjnej uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach pn. Stakeholder Mapping oraz wizytach studyjnych w Pazirik Ltdd – firmie IT zajmującej się opracowywaniem rekonstrukcji 3D,  w ZOO w Pécs, w którym wdrożono aplikację VR, ponadto zwiedzano centrum naukowe Agroversum w Martonvásár oraz miasto Pécs za pomocą narzędzi cyfrowych.  W ramach projektu Digitourism, chcemy wykorzystać możliwości zastosowania cyfrowej rzeczywistości (wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości) w celu rozwoju i poprawy atrakcyjności Szlaku Piastowskiego.

Czytaj więcej

Polska Zobacz Więcej

Baner Polska Zobacz Więcej – Weekend Za Pół Ceny

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to ogólnopolska akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. Najbliższa edycja akcji planowana jest na 22 - 24 listopada 2019 r.

Czytaj więcej

XII Ogólnopolski Zlot Rowerowy w Przyjezierzu - zapowiedź

fot. Waldemar Wieczorkowski

W dniach 13-15 września 2019 r. Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu wraz Klubem Turystyki Kolarskiej "Przygoda" organizuje kolejny XII Ogólnopolski Zlot Rowerowy w Przyjezierzu.

Czytaj więcej

Droga Św. Jakuba zdygitalizowana !

W ramach Europejskiego programu COSME, Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące członkiem Europejskiej Federacji Dróg Św Jakuba wraz z 6 partnerami kończą pracę nad modernizacją oraz dygitalizacją Dróg Św. Jakuba w swoich regionach.

Czytaj więcej

Porozumienie województw w sprawie rozwoju turystyki rowerowej

Konwent Marszałków Województw przyjął stanowisko w sprawie systemu numeracji i zasad oznakowania krajowych i regionalnych tras rowerowych.

Czytaj więcej

Rajd pieszy „Szlakiem Lotnictwa na Kujawach Zachodnich” - relacja

Rajd pieszy „Szlakiem Lotnictwa na Kujawach Zachodnich”, fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu

15 czerwca 2019 roku inowrocławski Oddział PTTK wraz z 56. Bazą Lotniczą i Aeroklubem Kujawskim zorganizował Rajd pieszy „Szlakiem Lotnictwa na Kujawach Zachodnich”. Na początku uczestnicy zwiedzili Aeroklub Kujawski, który w ubiegłym roku świętował swoje 85-lecie istnienia. Grupa wysłuchała historii klubu oraz zapoznała się ze sprzętem będącym na wyposażeniu obiektu. Uczestnicy rajdu zostali oprowadzeni po terenie klubu, największym zainteresowaniem cieszyła się modelarnia, w której znajdowały się makiety samolotów. Po zwiedzaniu klubu na uczestników czekał poczęstunek w formie grilla.

Czytaj więcej

6000 km sieci szlaków Camino w Polsce. Otwarcie kolejnego odcinka

Szlak św. Jakuba źródło Wydział Turystyki

W niedzielę 23 czerwca 2019 roku godz. 12.00 w Dobrzyniu nad Wisłą nastąpi uroczyste otwarcie Dobrzyńsko - Kujawskiej Drogi św. Jakuba. Jest to zakończenie kolejnego etapu przywracania i tworzenia sieci szlaków Camino w Polsce, która obecnie liczy blisko 6000 km.

Czytaj więcej

Spotkanie partnerów w ramach projektu Digitourism

Spotkanie parterów projektu Digitourism - Norwegia, źródło Wydziału Turystyki

W dniach 3-7 czerwca br., w Norwegii odbyło się spotkanie parterów projektu Digitourism, którego tematem były „Sposoby wykorzystania nowych technologii w doświadczaniu podróży - imersja („How can digital realities be incorporated into the travel experience?”). W ramach spotkania mieliśmy okazję uczestniczyć w wizytach studyjnych, spotkaniach ze specjalistami oraz brać udział w warsztatach pn. „Persona and Customer Journey”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone