Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Turystyka

Warsztat kreatywny

Hubert Gonera, landbrand, IV. Regionalne Forum Turystyki

Już jutro, 31 marca, w Przystani Bydgoszcz branża turystyczna regionu spotyka się aby rozpocząć pracę  nad Strategią Rozwoju i Promocji Produktów Turystycznych woj. Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Ogłoszenie Konkursu nr 11/2022

Uchwałą Nr 50/2095/21z dnia 22 grudnia 2021 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert nr 11/2022 na wykonywanie zadań pu­blicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w 2022 roku zakresie turystyki i krajoznawstwa pod nazwą: „Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa”

Czytaj więcej

Ogłoszenie Konkursu nr 14/2022

Uchwałą Nr 50/2095/21z dnia 22 grudnia 2021 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert nr 14/2022 na wykonywanie zadań pu­blicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa w 2022 roku zakresie turystyki i krajoznawstwa pod nazwą: „Tworzenie oraz marketing regionalnych i lokalnych marek turystycznych”

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych  PTTK w Toruniu zapraszają  uczniów szkół podstawowych do udziału w „VIII Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym”.

Czytaj więcej

100 lat minęło….

UM Toruń, fot. Adam Zakrzewski

W tym roku,  jubileusz 100 lat działalności świętował  31  sierpnia  br. w  Sali  Mieszczańskiej  Ratusza w Toruniu,  drugi  najstarszy w naszym regionie Oddział Polskiego  Towarzystwa  Turystyczno-Krajoznawczego - Oddział Miejski im. Mariana Sydowa w Toruniu.

Czytaj więcej

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości

XIV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości, 15.08.2021, uczestnicy, fot. Marek Wiśniewski

W minioną sobotę (15 sierpnia) pasja do rajdów rowerowych połączyła aż 500 rowerzystów, którzy poprzez udział  w XIV Bydgoskim Rowerowym Rajdzie Niepodległości uczcili pamięć o bohaterach walk za niepodległą Polskę. Uczestnicy wyprawy przejechali jednego dnia aż 111 km. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klubu Turystyki Rowerowej „Rowerowa Brzoza”.

Czytaj więcej

Flis Świętego Jakuba już u nas !

Figurka Św. Jakuba w Kościele pw. NMP w Dobrzyniu n. Wisłą, fot. Biuro ds. Rozwoju Turystyki

Figurka  Św. Jakuba Apostoła już od 25 lipca br. odwiedza miejsca związane z jej kultem popularyzując  ideę Camino i wodny szlak Camino de Vistula do Santiago de Compostela. Trasa biegnie od Krakowa do Gdańska. 7 sierpnia figurka dotarła do Dobrzynia nad Wisłą, gdzie odbyła się uroczystość powitania figurki i przeniesienia jej do Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu nad Wisłą.

Czytaj więcej

Jakubowa Sztafeta Rowerowa

Jakubowa Sztafeta Rowerowa. Etap 2. Toruń 3. 2021.07.25 fot. Mikołaj Kuras

Sieć dróg św. Jakuba przebiega przez całą Europę. Prowadzoną one do grobu Apostoła w Santiago de Compostela. Kujawsko-pomorski odcinek szlaku wiedzie z Brodnicy do Mogilna i zwany jest Camino Polaco – Droga Polska. W dwa dni 24 i 25 lipca br. około 200 kilometrowy odcinek przejechało 200 rowerzystów.

Czytaj więcej

Rowerem po parku krajobrazowym

fot. Rafał Modrzewski, uczestnicy rajdu, Park Krajobrazowy Góry Łosiowe

Sezon rowerowy rozpoczęliśmy pierwszym rajdem organizowanym przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dniu 21 maja 2021 r. Przygotowaliśmy przepiękną, 18-kilometrową trasę, znajdującą się na terenie Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe. Rajd rozpoczął się i zakończy w Wielkim Wełczu. W rajdzie wzięło udział około 100 uczestników.

Czytaj więcej

Turystyczna eskapada po Kujawach i Pomorzu

Eskapada - Poznaj swój region z przewodnikiem. 29-30 maja 2021. www.eskapada-z-przewodnikiem.pl

Ponad 100 wycieczek, warsztatów, prelekcji, questów i rajdów pieszych i rowerowych po znanych i nieznanych zakątkach województwa, będzie dostępnych za darmo w weekend 29-30 maja br.  Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego po raz siódmy przeprowadzi akcję „Poznaj swój region z przewodnikiem”, tym razem z nowym słowem – ESKAPADA – w nazwie.  Będzie bezpiecznie, atrakcyjnie i angażująco

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone