Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

harcerstwo

Rok harcerstwa w regionie

Fot. Szymon Zdziiebło/tarantoga.pl

Miniony rok był w naszym regionie Rokiem Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego. Jubileusz ruchu kładącego szczególny nacisk na wychowanie w duchu patriotyzmu, towarzyszył wydarzeniom związanym z okrągłą rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-leciu polskiego skautingu.

Czytaj więcej

Nasi harcerze na zlocie stulecia (zdjęcia)

fot. Rafał Murawski

Kujawsko-pomorscy harcerze uczestniczyli w odbywającym się w Gdańsku zlocie Związku Harcerstwa Polskiego. We wtorek (14 sierpnia) przy ogniskach na Wyspie Sobieszewskiej odwiedzili ich marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

Czytaj więcej

Harcerze w sejmikowych ławach

Sejmik dzieci i młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem harcerzy, fot. Andrzej Goiński

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka samorząd województwa zorganizował w Urzędzie Marszałkowskim „Sejmik Dzieci i Młodzieży”. W Roku Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego do udziału w sesji zaprosiliśmy harcerzy i harcerki ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, reprezentujące różne obszary naszego regionu.

Czytaj więcej

Wartość harcerstwa nie od dziś

Uczestnicy spotkania

Rok 2018 został ogłoszony przez Marszałka Piotra Całbeckiego Rokiem Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego. Z tej okazji Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu postanowiło pokazać swoim odbiorcom, jak harcerstwo wpisuje się w wychowawczą rolę szkoły, organizując wojewódzką konferencję pt. „Rola harcerstwa w wychowaniu oraz kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży”, która odbyła się 25 kwietnia br. w siedzibie placówki.

Czytaj więcej

Rola harcerstwa w wychowaniu oraz kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży

Logotyp KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza 25 kwietnia br. dyrektorów szkół i nauczycieli na konferencję wojewódzką Rola harcerstwa w wychowaniu oraz kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży do Centrum Dialogu w Toruniu (pl. S. W. Frelichowskiego 1).

Czytaj więcej

Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 – uroczysta inauguracja zbiórki publicznej

Uroczysta inauguracja zbiórki na budowę pomnika pomordowanych Pomorzan, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Druhny i druhowie z hufców i drużyn Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczęli 14 kwietnia w Toruniu publiczną zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika pomordowanych Pomorzan. Uroczysta inauguracja kwesty odbyła się na skwerze przy ul. Uniwersyteckiej z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego. Jubileuszowy Złaz Harcerstwa Kujaw i Pomorza

Czytaj więcej

100 tysięcy zaangażowanych, pomocnych, umiejących się bawić

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rozmowa z harcmistrzem Jerzym Gębarą, komendantem Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego

Czytaj więcej

Jubileuszowy Złaz Harcerstwa Kujaw i Pomorza (zdjęcia)

Młodzi harcerze podczas Jubileuszowego Złazu Harcerstwa Kujaw i Pomorza, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Blisko 2,5 tysiąca harcerzy z całego regionu uczestniczyło w Jubileuszowym Złazie Harcerstwa Kujaw i Pomorza, który odbył się 14 kwietnia w Toruniu. To jedno z najważniejszych spotkań w ramach obchodów Roku Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wydarzenie zaprosił marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Nowa baza noclegowa w bydgoskiej harcówce ZHR

Fot. Filip Kowalkowski

W harcówce Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej przy ulicy Terasy 2 w Bydgoszczy rozpocznie wkrótce działalność młodzieżowy hotel dla 27 osób. To kolejna inwestycja bydgoskich druhów, którą wspiera finansowo samorząd województwa. Harcerską siedzibę odwiedzili 6 marca marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober. W regionie obchodzimy Rok Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Startuje Rok Harcerstwa

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego Ryszarda Bobera z przedstawicielami ZHP i ZHR, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zainaugurowali 16 stycznia oficjalnie Rok Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego. W programie obchodów znalazło się wiele interesujących propozycji, adresowanych nie tylko do harcerek i harcerzy. Samorząd województwa wspiera finansowo oba związki.  

Czytaj więcej

Otwarci by pomagać

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Rozmowa z Maciejem Betlejewskim, komendantem hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Brodnicy

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone