Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

rolnictwo

Aktywne sołectwa z nagrodami

Wręczenie nagród w konkursie Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski spotkali się w środę (8 marca) w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym z laureatami konkursu Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa. Zwycięski projekt zrealizowało sołectwo Sadłóg w gminie Topólka (powiat radziejowski) i to ono będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskiej edycji konkursu.

Czytaj więcej

Konkurs „Wieś na weekend’2023”

Impreza plenerowa organizowana w ramach konkursu „Wieś na weekend’2022” - Festiwal Lawendy - fot.Katarzyna Olejnik-Wodyńska

Sekretariat Regionalny KSOW ogłasza konkurs na organizację imprez plenerowych podczas weekendów, na terenach wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konkursu jest aktywizacja stowarzyszeń i instytucji do działania partnerskiego podczas organizacji lokalnych imprez, upowszechniających przykłady nowatorskich rozwiązań i promujących dobre praktyki zrealizowane w ramach projektów sfinansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Konkurs dotyczy działania „Gromadzenie przykładów operacji realizujących poszczególne priorytety PROW 2014-2020” zamieszczonego w Planie Operacyjnym Sekretariatu Regionalnego KSOW na lata 2022-2023.

Czytaj więcej

Realizujesz ciekawe pomysły, tworzysz nowe miejsca pracy? Zgłoś swoje przedsięwzięcie do XXIII. edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces

Logotyp konkursu „Sposób na Sukces”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza XXIII edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.

Czytaj więcej

Informacja o konkursie

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO uchwałą Nr 6/148/23 z dnia 8 lutego 2023 roku ogłosił nabór wniosków na udzielenie pomocy finansowej z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2023 roku dla gmin z przeznaczeniem dla spółek wodnych na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych

Czytaj więcej

Fotorelacja z Międzynarodowych Targów Rolno-Spożywczych Grne Woche, Berlin 2023

Międzynarodowe Targi Rolno-spożywcze Grüne Woche 2023, fot. Beata Darowska

     Już po raz 28. region Kujawsko-Pomorski wziął udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie.

Czytaj więcej

Nagrodziliśmy aktywność sołecką

Mali tropiciele, fot. Arkadiusz Jąkalski

Sołectwo Sadłóg z gminy Topólka będzie reprezentować Województwo Kujawsko-Pomorskie w ogólnopolskiej edycji konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Zgłoszony projekt o nazwie Warsztaty z ekologią w tle został najwyżej oceniony przez członków komisji konkursowej.

Czytaj więcej

Targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa zazielenią się ponownie w Berlinie

Targi Grune Woche 2019, fot. UMWKP

Po raz 28. nasz region weźmie udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, o bardzo długich tradycjach, w tym roku odbędą się w dniach 20-29 stycznia. W wydarzeniu bierze udział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Ruszył nabór do III Edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Grafika - Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Ruszył nabór do III Edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RPSzansę na nagrodę mają Koła Gospodyń Wiejskich, które wypełnią kartę zgłoszeniową i przygotują krótki materiał audiowizualny na temat Koła.

Czytaj więcej

Światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa zazielenią się ponownie w Berlinie.

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grüne Woche 2020, foto wykonała: Beata Darowska

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, już po raz 28. nasz region weźmie udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, o bardzo długich tradycjach, w bieżącym roku odbędą się w dniach 20-29 stycznia 2023 roku. Grüne Woche to impreza targowa, która jest miejscem spotkań producentów żywności z całego świata, którzy prezentują produkty żywnościowe wysokiej jakości, promując swoje marki i testując gusta konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych, odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu „Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”

Integracyjne spotkanie mieszkańców Brąchnowa z nauką rękodzieła, fot. Katarzyna Kowalska

Na tegoroczny konkurs ,,Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?” zgłosiły się 32  koła gospodyń wiejskich. Wszystkie koła okazały się niezwykle aktywne i pomysłowe. Zaprezentowana działalność kół gospodyń wiejskich w prowadzonych przez nie świetlicach wiejskich w województwie kujawsko-pomorskim integruje społeczność lokalną, służy zaspokajaniu społecznych i kulturalnych potrzeb mieszkańców wsi, równocześnie przyczyniając się do podniesienia atrakcyjności danej miejscowości.

Czytaj więcej

WSZYSTKO CZEGO NIE WIECIE, A CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O DOŻYNKACH

fot. Lidia Niedbalska

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie pod nazwą „Wszystko czego nie wiecie, a chcielibyście wiedzieć o dożynkach”.

Czytaj więcej

Agricola - Syn Ziemi: nagrodziliśmy najlepszych (zdjęcia)

Gala wręczenia nagród w konkursie Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Anna i Jarosław Kryst ze Złotopola w powiecie lipnowskim, Cezary Grzegórski z Brzeźna w powiecie aleksandrowskim i Ewelina Sulińska z Czernikówka (powiat toruński) są tegorocznymi laureatami konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Agricola-Syn Ziemi. Podczas środowej (7 grudnia) gali w Teatrze Horzycy okolicznościowe statuetki najlepsi odebrali z rąk przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Najlepsi gospodarze regionu odbiorą statuetki i gratulacje

Statuetki Agricola – Syn Ziemi, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Laureatów konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi poznamy 7 grudnia br. podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, która odbędzie się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Będzie to doskonała okazja do podziękowań zwycięzcom za wysiłek i zaangażowanie oraz do pogratulowania osiągnięć, dzięki którym w pełni zasłużyli na miano najlepszych.

Czytaj więcej

Najpiękniejsze witacze dożynkowe 2022!

Witacz w Sierakowie fot. Marta Pawlik-Śliwa

Słomiane scenografie przy drogach i na skwerach to wspaniała tradycja aktywizująca mieszkańców wsi do wspólnego działania. 32 sołectwa z naszego województwa wzięły udział w konkursie ,,Pomysłowy witacz dożynkowy 2022”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Przy drogach pojawiło się wiele pięknych witaczy. Bardzo dziękujemy za upiększenie krajobrazu przystrojonymi balotami i snopkami słomy.

Czytaj więcej

Zapraszamy do konkursu „Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”

Zajęcia z wolontariuszami TOZ Głuszynek, fot. Arkadiusz Jąkalski

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w konkursie pod nazwą „Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”.Konkurs jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z terenu województwa kujawsko-pomorskiego prowadzących swoją działalność w świetlicach wiejskich.

Czytaj więcej

Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy sołeckie

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Zapraszamy sołtysów, członków rady sołeckiej, wójtów i burmistrzów gmin do udziału w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego. Zgłoszenia można przesłać do 15 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

Czytaj więcej

Zapraszamy po nagrody za najciekawsze inicjatywy sołeckie

Plakat

Uprzejmie informuję, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje po raz drugi edycję wojewódzką konkursu pod nazwą „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego.

Czytaj więcej

Konkurs „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2022”

fot. Statuetki dla laureatów konkursu

W dniu 29 września 2022 r. o godzinie 16:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży ul. Łokietka 3 w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2022”.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie na najsmaczniejszych targach w Polsce.

Laureaci nagrody „Perła” i „Klucza do Polskiej Spiżarni”, fot. Beata Darowska

Zapraszamy na Smaki Regionów w Poznaniu! Niemal 200 producentów ze wszystkich regionów Polski w jednym miejscu na Miedzynarodowych Targach Poznańskich.

Czytaj więcej

Szturchoty i mleko w kawałkach okazało się najlepszą potrawa żniwną 2022 roku

Szturchoty z kawałkami mleka, fot. Urszula Nowakowska

Konkurs „Kwaśne i przaśne potrawy żniwne” odbywał się na Dożynkach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kruszynie gmina Włocławek w dniu 28 sierpnia 2022 r. Celem konkursu była identyfikacja regionalnego dziedzictwa kulinarnego związanego z okresem żniw, zgromadzenie wiedzy o oryginalnych potrawach regionalnych serwowanych w poszczególnych regionach podczas żniw, promowanie i wykorzystanie lokalnych zasobów do budowania marki kulinarnej województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Nagrodzimy najbardziej pomysłowe witacze

fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Marszałek Piotr Całbecki po raz czwarty zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy”. Nagroda za I miejsce to 3.000, 00 złotych.

Czytaj więcej

Dożynki Wojewódzkie: Włocławek, 27 i 28 sierpnia

Dożynki wojewódzkie Toruń 2021, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Włocławskie bulwary i lotnisko w podwłocławskim Kruszynie będą miejscem tegorocznych dwudniowych obchodów wojewódzkiego święta plonów, które w ostatni weekend sierpnia organizujemy wspólnie z kurią diecezjalną we Włocławku. W programie poza barwnym korowodem dożynkowym  m.in. jarmark produktów regionalnych i ekologicznych, swojskie rytmy etno w wykonaniu formacji pieśni i tańca, wystawa maszyn rolniczych oraz piknik eko z udziałem Tomasza Organka i jego zespołu.

Czytaj więcej

Lipcowe smaki regionu

Zdjęcie różnych warzyw, fot. Lokalna Żywność

Zapraszamy na zakupy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. To miejsce, gdzie dostępne są produkty pochodzące bezpośrednio od lokalnych rolników, pozbawione chemicznych dodatków. Okienko zakupowe rusza dziś (18 lipca), odbiór zamówień możliwy będzie 28 lipca w trzech lokalizacjach w Toruniu. Wśród nowości znalazły się syrop z kwiatu czarnego bzu, pierogi w wersji mięsnej i wegetariańskiej czy kalafior.

Czytaj więcej

Czym nakarmić w czasie żniw? – konkurs kulinarny na najlepszą potrawę żniwną „Kwaśne i przaśne potrawy żniwne”

Podpiwek kujawski – Chronione Oznaczenie Geograficzne, fot: Agnieszka Zamojska

Uprzejmie informuję, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje po raz pierwszy konkurs na najlepszą potrawę żniwną „Kwaśne i przaśne potrawy żniwne”,którego celem jest identyfikacja regionalnego dziedzictwa kulinarnego związanego z okresem żniw, zgromadzenie wiedzy o oryginalnych potrawach regionalnych serwowanych w poszczególnych regionach podczas żniw oraz promowanie i wykorzystanie lokalnych zasobów do budowania marki kulinarnej województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Dotacje na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

Nowaczkowo gm. Sicienko

W dniu 18 lipca br. od godziny 9:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województw Kujawsko-Pomorskiego  w Toruniu  planowane jest uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych z udziałem Wicemarszałka Województwa Zbigniewa Sosnowskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.