Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Paczka świątecznej pomocy

Marszałek Piotr Całbecki, fot. Mikołaj Kuras

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z członkami zarządu województwa zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Pomoc przekażemy pięciu potrzebującym rodzinom z Chełmży, Kruszwicy, Lipna, Sępólna Krajeńskiego i Wagańca.

Czytaj więcej

Najpiękniejsze kolędy na naszej świątecznej płycie

Okładka świątecznej płyty z 2015 roku

Zapraszamy do wysłuchania wydawanej co roku przez Urząd Marszałkowski płyty ze świątecznymi utworami. Tym razem na krążku znalazł się  program ,,Kolędy w Kłóbce”, na który składają się najpiękniejsze polskie kolędy wykonywane w scenerii odrestaurowanego XIX-wiecznego dworu na Kujawach.

Czytaj więcej

Kultura na czas oczekiwania

Bożonarodzeniowy spektakl muzyczny w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Andrzej Goiński

W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy na wydarzenia organizowane przez wojewódzkie instytucje kultury. W programach między innymi okołoświąteczne spektakle, koncerty, warsztaty i wystawy.

Czytaj więcej

Grudzień w Filharmonii Pomorskiej: w przedświątecznym klimacie

Fot: Tymon Markowski

Tradycyjne kolędy oraz "Oratorium na Boże Narodzenie Bacha" zabrzmią w Filharmonii Pomorskiej podczas ostatniego przedświątecznego tygodnia. 

Czytaj więcej

Bożonarodzeniowo po kociewsku

Warsztaty kulinarne, fot. Andrzej Goiński

Tradycyjne dania świąteczne, regionalne przysmaki z gęsiny i ręcznie wykonywane ozdoby  bożonarodzeniowe będą królować na stoiskach podczas imprezy „Kocham Boże Narodzenie po Kociewsku”, która odbędzie się w sobotę (12 grudnia) w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W programie także pokazy rzeźbienia w drewnie i przygotowania potraw inspirowanych produktami regionalnymi.

Czytaj więcej

Przedświątecznie w muzeach w Toruniu i Włocławku

Fot. Andrzej Goiński Fot. Andrzej Goiński

W niedzielę (13 grudnia) Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz toruńskie Muzeum Etnograficzne zapraszają na kolejne przedświątecznego spotkania, podczas których będzie można stworzyć własne ozdoby bożonarodzeniowe, a także zakupić  tradycyjne wyroby rękodzielnicze związane ze zbliżającymi się świętami.

Czytaj więcej

Jarmark Adwentowy i konkurs szopek w Przysieku

Jarmark adwentowy w Przysieku, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W sobotę (12 grudnia) w Przysieku, w oddziale Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się Jarmark Adwentowy. Jak co roku organizatorzy spodziewali się tłumów mieszkańców z całego województwa kujawsko-pomorskiego - wielbicieli twórczości ludowej oraz swojskiego jadła. Tradycyjnie już podczas imprezy poznaliśmy wyniki Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej

Adwentowo w muzeach w Toruniu i Włocławku

Warsztaty, Fot. Witold Broda/freepress.pl

Kiermasz i warsztaty bożonarodzeniowe to propozycje Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Muzeum Etnograficznego w Toruniu na dwa grudniowe przedświąteczne weekendy. Podczas spotkań będzie można nabyć ręcznie wykonywane ozdoby, a także samemu wykonać świąteczne upominki.

Czytaj więcej

W przedświątecznym nastroju: wystawa rękodzieła

Przedświąteczny kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Coraz bliżej do Bożego Narodzenia. We wtorek (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbył się przedświąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych, a dziś (4 grudnia) przed gmachem urzędu rozpoczął się montaż świątecznego drzewka, które marszałek Piotr Całbecki wybrał w podtoruńskim Leśnictwie Raciniewo.

Czytaj więcej

Opłatek w Dworze Artusa

Opłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj Kuras

W toruńskim Dworze Artusa odbyło się 17 grudnia tradycyjne spotkanie opłatkowe samorządowców i parlamentarzystów naszego regionu oraz przedstawicieli Kościoła katolickiego, sektora biznesowego i instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu oraz zespół wokalny Wszyscy Razem z Brzozia w powiecie brodnickim.

Czytaj więcej

  • 1
  • 2

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone