Aktualności

Gala jubileuszowa CPP Toruń-Pacific, fot. Andrzej Goiński
Gala jubileuszowa CPP Toruń-Pacific, fot. Andrzej Goiński

Jubileusz CPP Toruń-Pacific

Jedna z największych kujawsko-pomorskich firm, producent popularnych płatków śniadaniowych Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, obchodzi ćwierćwiecze nawiązania współpracy z partnerami strategicznymi, światowymi liderami branży spożywczej Nestle i General Mills. Podczas czwartkowej (7 listopada) gali jubileuszowej marszałek Piotr Całbecki wręczył prezesowi przedsiębiorstwa Wojciechowi B. Sobieszakowi najwyższe wojewódzkie odznaczenie, medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

Jestem niezwykle zadowolony, ze mieszkańcy naszego regionu znajdują pracę w firmie o światowej renomie, która stosuje najnowocześniejsze technologie. To znaczy, że kapitał zainwestowany w województwie daje najlepsze z możliwych efektów. Chciałbym także podziękować za promocję regionu na świecie. Nasze partnerstwo jest legitymacją w momencie kiedy działamy na rzecz przyciągnięcia inwestorów i nowych projektów. Wystarczy wtedy otworzyć jedną z pierwszych stron katalogów, by zobaczyć, że w regionie działa firma, która obsługuje całą Europę Wschodnią – mówił podczas gali marszałek Piotr Całbecki.

 

Cała wypowiedź marszałka Piotra Całbeckiego podczas gali jubileuszowej

 

Toruńska CPP powstała u progu polskiej transformacji, w wyniku prywatyzacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego, które już pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęło produkcję błyskawicznych płatków kukurydzianych. Od 1994 roku wchodzi w skład globalnej firmy spożywczej Cereal Partners Worldwide, założonej przez światowych potentatów, Nestle i General Mills. W 2003 roku uruchomiła nową fabrykę w podtoruńskim Lubiczu, w 2010 centrum logistyczne w Grębocinie, także pod Toruniem. Dostarcza płatki śniadaniowe nie tylko na polski rynek, ale też do ponad 60 krajów na całym świecie (poza Europą m. in. do Turcji, Izraela i krajów Zatoki Perskiej). Od 15 lat Toruń jest siedzibą Cereal Partners Central Europe, a zarząd toruńskiej firmy nadzoruje w korporacji rynki w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

CPP angażuje się społecznie, sponsorując wydarzenia i instytucje kulturalne oraz sportowców, a także sferę edukacji i ochrony środowiska. Jest też odpowiedzialnym pracodawcą, organizuje między innymi cykl staży i warsztatów studenckich, które ułatwiają młodym ludziom start na rynku pracy. W 2015 roku przedsiębiorstwo zostało uhonorowane medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w uznaniu zasług dla województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Podczas gali prezes Sobieszak przekazał na rzecz Muzeum Okręgowego w Toruniu i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu obrazy wylicytowane przez CPP Toruń-Pacific podczas dobroczynnych Bali Marszałka: „Załęcze-Spacerek” Jerzego Dudy-Gracza i „Szlachcic (muszkieter królewski) w stajni” Louisa Debrasa (Muzeum Okręgowe) oraz „Le Gout de Bonheur” Pabla Picasso i „Si vis pacem, para bellum” Jerzego Hoppena (CSW). Kolejny, X Marszałkowski Bal Dobroczynny odbędzie się 11 stycznia 2020 r. w CKK Jordanki w Toruniu. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2019 r.

 

Gala jubileuszowa CPP Toruń-Pacific, fot. Andrzej GoińskiGala jubileuszowa CPP Toruń-Pacific, fot. Andrzej GoińskiGala jubileuszowa CPP Toruń-Pacific, fot. Andrzej Goiński