Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Pierwszy Memoriał Ireny Szewińskiej odbył się w Bydgoszczy

1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski
1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

W środę (12 czerwca) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbył się 1. lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej. W Grodzie nad Brdą rywalizowały gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Preludium do mitingu był wtorkowy (11 czerwca) konkurs w skoku o tyczce mężczyzn z udziałem Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska na Wyspie Młyńskiej. Organizację memoriału wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W Bydgoszczy odbyła się rywalizacja w 12 konkurencjach. Wystąpiły największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki: Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Konkurs rzutu młotem mężczyzn był częścią prestiżowego IAAF Hammer Throw Challenge, dlatego obok polskich mistrzów wystąpiła cała światowa czołówka w tej konkurencji m.in. mistrz olimpijski Dilshod Nazarov z Tadżykistanu, wicemistrz olimpijski Ersef Apak z Turcji, obecnie trzeci zawodnik na świecie Francuz Quentin Bigot, czy czwarty Amerykanin Sean Donnelly. Główną konkurencją memoriału był bieg na 400 metrów, jedna z koronnych konkurencji Ireny Szewińskiej, która w 1976 roku biła na stadionie Zawiszy rekord świata. Pobiegły m. in. członkinie utytułowanej polskiej sztafety 4x400 metrów Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz i Iga Baumgart-Witan.

 

Memoriał był poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej, zmarłej w ubiegłym roku wybitnej lekkoatletki, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, Honorowej Obywatelki Bydgoszczy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2019 r.

 

Konkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł SkrabaKonkurs skoku o tyczce, który zainaugurował memoriał, fot. Paweł Skraba1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone