Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Hala w Inowrocławiu po remoncie

Fot. „Miasto Inowrocław”
Fot. „Miasto Inowrocław”

Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu zyskała nowy blask dzięki termomodernizacji przeprowadzonej z udziałem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 8 kwietnia, z udziałem wicemarszałka województwa Dariusza Kurzawy, odbyło się oficjalnie otwarcie obiektu po remoncie.

 

- Jestem przekonany, że nowoczesna hala sportowa będzie dobrze służyła mieszkańcom Inowrocławia – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Kilkudziesięcioletni kompleks sportowo-noclegowy przeszedł gruntowny remont. Zakres prac był bardzo szeroki i obejmował między innymi izolację termiczną ścian zewnętrznych oraz posadzek, wykonanie dodatkowej izolacji termicznej na dachu sali sportowej oraz nad częścią socjalno-noclegową, wykonanie nowej konstrukcji dachu z izolacją termiczną poddasza. Wymieniono tez stolarkę okienną, zaprojektowano zewnętrzne żaluzje fasadowe przy sali sportowej i zainstalowano kolektory słoneczne. 

 

Wyremontowany kompleks funkcjonuje jako obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Mieści boisko parkietowe o wymiarach 20,5x16 metrów wraz z widownią na 200 osób i zapleczem.  Odbywają się tam mecze koszykarskie, siatkarskie oraz w tenisie stołowym. Obiekt posiada też część hotelową, w której mieści się 31 miejsc noclegowych. Wartość inwestycji termomodernizacyjnych wyniosła ponad 3,5 miliona złotych.  Dofinansowanie z puli naszego RPO na lata 2014-2020 to 2,1 miliona złotych.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

8 kwietnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone