Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

55 lat „Młodego Torunia”

Koncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Koncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń” obchodzi 55-lecie swojego istnienia. Jubileusz świętował podczas specjalnego koncertu, który odbył się w sobotę (6 kwietnia) w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Podczas uroczystości członkowie zespołu z rąk członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej otrzymali marszałkowski medal „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”.

 

Obecnie zespół składa się z czterech grup tanecznych, dwóch kapel oraz dwóch grup wokalnych. Na zajęcia uczęszcza 120 osób w wieku od 7 do ponad 20 lat. Podczas koncertu zaprezentowali się członkowie wszystkich grup. W barwnych regionalnych strojach wykonali tańce i muzykę z różnych zakątków naszego kraju. Nie zabrakło mazurka, oberka, kujawiaka, krakowiaka ani poloneza, czyli polskich tańców narodowych.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń” powstał 1 kwietnia 1964 roku przy Technikum Mechaniczno-Elektrycznym. Cztery lata później wraz ze swoim kierownikiem Benedyktem Leszczyńskim przeniósł się do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie działa do dzisiaj. Historia zespołu jest niezwykle bogata, wypełniona przede wszystkim tysiącami systematycznie odbywanych prób, koncertami, obozami szkoleniowo-wypoczynkowymi, imprezami wewnątrzzespołowymi, uczestnictwem w przeglądach, konkursach, festiwalach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Więcej informacji na stronie zespołu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

8 kwietnia 2019 r.

 

Koncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKoncert z okazji 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone