Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Krzysztof Herdzin z szansą na dwa Fryderyki

Krzysztof Herdzin, fot. Kuba Majerczyk
Krzysztof Herdzin, fot. Kuba Majerczyk

Bydgoski muzyk, Krzysztof Herdzin został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2019 w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej za krążek „Concerto and Concertino”. Trzymamy kciuki!

 

Kompozycje Herdzina, które znalazły się na nominowanym albumie wykonali: Elbląska Orkiestra Kameralna, Krakowskie Trio Stroikowe/Krakowski Kwintet Dęty, Katarzyna Budnik i Paweł Gusnar. Ponadto Anna Maria Jopek otrzymała nominację w kategorii Muzyki Jazzowej: Album Roku Jazz za płytę - Anna Maria Jopek & Branford Marsalis „Ulotne”, którą współtworzył jako aranżer i multiinstrumentalista także Krzysztof Herdzin.

 

Fryderyki 2019 - najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, po raz pierwszy zostaną rozdane w Katowicach. 25-lecie tych prestiżowych nagród świętowane będzie z rozmachem w dniach 9, 10 i 12 marca.

 

Warto także dodać, że Krzysztofa Herdzina będziemy mogli dwukrotnie w najbliższym czasie usłyszeć w Filharmonii Pomorskiej. 1 marca poprowadzi koncert Tribute to Musical, 13 kwietnia odbędzie się światowe prawykonanie Requiem jego autorstwa.

 

Filharmonia Pomorska jest jednostką organizacyjną samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na temat wojewódzkich instytucji kultury w naszej zakładce.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone