Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Sportowiec Roku 2018

Wśród tegorocznych laureatów plebiscytu znalazła się drużyna Anwilu Włocławek, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl
Wśród tegorocznych laureatów plebiscytu znalazła się drużyna Anwilu Włocławek, fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl

Wioślarki Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann oraz drużyna Anwilu Włocławek i trener zespołu – Igor Milicić to tegoroczni zwycięscy plebiscytu „Sportowiec Roku 2018”, organizowanego przez „Gazetę Pomorską”. W czwartek (10 stycznia) podczas gali na Hali Pomp Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród. Organizację plebiscytu wspierał finansowo samorząd województwa.

 

Kandydatów do plebiscytu wybrano z grona sportowców, którzy przez ostatni rok dostarczali nam najwięcej emocji i powodów do zachwytu.

 

W kategorii „Sportowiec Roku” nominowano 25 osób, w tym dwie osady. Pierwsze miejsce w plebiscycie zajęła Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) i Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) – mistrzynie Europy i świata w czwórce podwójnej. Tytuł „Drużyny Roku” przypadł koszykarskim mistrzom Polski – Anwilowi Włocławek, a trenera drużyny, Igora Milicicia ogłoszono najlepszym trenerem.

 

Czytelnicy „Gazety Pomorskiej” oddawali głosy także na wydarzenia nominowane w kategorii „Sportowa Impreza Roku”. Tytuł ten przypadł gali sportów walki – Envio Fight Night.

 

Urząd Marszałkowski tradycyjnie sfinansował specjalne wyróżnienie – Nadzieja Roku. Miano to trafiło do Cezarego Łączkowskiego, kolarza z Pacific Toruń, ubiegłorocznego mistrza świata w sprincie indywidualnym juniorów oraz srebrnego medalisty drużyny.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone