Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

„Dziadek do orzechów” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski
„Dziadek do orzechów” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy wernisaże wystaw w muzeach w Toruniu i Włocławku, a także koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Pałacu Lubostroń oraz spektakle Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego i Opery Nova.

 

Lubiane przez melomanów Koncerty Andrzejkowe, które wpisały się już na stałe w tradycję Filharmonii Pomorskiej, charakteryzują się lżejszym programem, ale zawsze na wysokim poziomie i dobrym guście. Kolejny z nich odbędzie się w piątek (30 listopada). W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Jana Walczyńskiego oraz wokalistów Pauliny Janczak i Jakuba Wociala zabrzmią utwory Warsa, Szpilmana, Petersburskiego. Więcej na stronie filharmonii.

 

W sobotę (1 grudnia) w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II w Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy spektakl „Siła sióstr” zaprezentują artyści Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Jest to musical w broadwayowskim stylu, który wypełniają najsłynniejsze utwory światowego musicalu, między innymi „I will always love you” Whitney Houston, „Natural Women” Arethy Franklin, czy „Simply the best” Tiny Turner. Więcej na stronie teatru.

 

Na deskach Opery Nova w weekend (29 listopada – 2 grudnia) jedna z najpopularniej produkcji bydgoskiej opery z ostatnich lat balet „Dziadek do orzechów” z muzyką Czajkowskiego oraz librettem Mariusa Petipy i Iwana Wsiewołożskiego. Choreografię do spektaklu stworzył wybitny tancerz Paul Chalmer. W partii Klary wystąpią Marta Kurkowska i Natalia Ścibak, zaś w roli Dziadka do orzechów/Księcia zaprezentują się Paweł Nowicki i Tomasz Siedlecki. Więcej na stronie opery.

 

Pałac Lubostroń zaprasza w niedzielę (2 grudnia) na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru im. św. Jana Pawła II w Szubinie pod dyrekcją Elżbiety Szubertowskiej. W ciągu trzydziestu dziewięciu lat działalności chórzyści opanowali kilkaset pięknych pieśni o różnym charakterze. Są wśród nich utwory religijne, w tym bogaty repertuar kolęd, a także świeckie, patriotyczne, artystyczne, w większości stworzone przez kompozytorów polskich. Więcej na stronie pałacu. Więcej na stronie pałacu.

 

Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Opera Nova i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 listopada 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone