Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Szpital na Bielanach: zapraszamy na zwiedzanie budowy także w wakacje

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Budowę szpitalnego miasteczka na Bielanach można zwiedzać przez całe wakacje. Tak jak do tej pory wycieczki będą organizowane w każdą niedzielę (godz. 9.30, 11.00 i 12.30). Najbliższy dzień otwarty inwestycji 8 lipca.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Mimo lata, na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym; na budowę, ze względów bezpieczeństwa, na pewno nie wejdziemy w sandałach albo klapkach.

 

Na zwiedzających czekać będą upominki. Dorośli otrzymają apteczki samochodowe, pamiętamy także o gadżetach dla dzieci.

 

W czerwcu na budowie sporo się działo. Kontynuowano prace wykończeniowe w budynku administracyjnym - najbardziej zaawansowanej części nowego szpitala. Pawilon ma być gotowy w październiku tego roku. Z zewnątrz już prezentuje się bardzo efektownie. Od strony lasu z elewacji wystaje asymetryczna, przeszklona konstrukcja. To część dużej sali konferencyjnej. Właśnie tu będą się odbywały szkolenia i sympozja medyczne.

 

W ostatnich tygodniach prace prowadzono na dachu tego budynku, wyrównano także teren wokół pawilonu. Wewnątrz kładziono płytki, montowano ościeżnice drzwi. Ekipy budowlane gruntowały i malowały ściany. Przygotowywano podłogi do położenia wykładzin.

 

Dużo działo się w nowym sercu szpitala, czyli gmachu głównym, gdzie zostaną ulokowane nowoczesny blok operacyjny, niektóre oddziały łóżkowe, szpitalny oddział ratunkowy, zakład diagnostyki obrazowej oraz centralna sterylizatornia. Gotowa jest już część elewacji zewnętrznej budynku. Na dachu odbywają się ostatnie prace żelbetowe – rozpoczęto wylewanie płyty lądowiska dla helikopterów. W budynku trwają roboty przy ściankach działowych, kładzione są płytki. Według harmonogramu robót nowy gmach główny ma być gotowy w styczniu 2019 roku.

 

Już od dłuższego czasu widoczna jest całość żelbetowej konstrukcji pawilonu dla oddziału zakaźnego i poradni zakaźnych. Przez ostatnie kilka tygodni prowadzone były prace murarskie, a także roboty na dachu budynku. W czerwcu rozpoczęto tynkowanie ścian w piwnicach.

 

Z zewnątrz najłatwiej zauważyć postępy budowy nowej siedziby oddziałów psychiatrycznych. Tu prowadzone są głównie prace żelbetowe. Połowa pawilonu pnie się szybko w górę i widać już jak duży będzie ten obiekt. Prace prowadzone są przy stropach, powstaje także jedna z klatek schodowych.

 

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to największa obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstanie siedem nowych budynków. Obecnie trwają prace przy czterech obiektach. Wielopoziomowy parking już od ponad pół roku służy pacjentom, ich rodzinom i personelowi, dwa budynki techniczne czekają na odbiory. Koszt całej inwestycji to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

 

3 lipca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 lipca 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone