Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Ochroni przed żywiołem

Wał przeciwpowodziowy nad Osą w trakcie przebudowy, fot. KPZMiUW
Wał przeciwpowodziowy nad Osą w trakcie przebudowy, fot. KPZMiUW

Zakończyła się realizacja kolejnej ważnej inwestycji w dziedzinie ochrony przeciwpowodziowej, przebudowa odcinka wału rzeki Osy w gminie Grudziądz. Ceremonia odbioru końcowego przedsięwzięcia odbyła się 16 grudnia.

 

Przedmiotem inwestycji była modernizacja lewego wstecznego wału przeciwpowodziowego rzeki Osy na odcinku o długości 4,1 kilometra, który stanowi część systemu ochrony przeciwpowodziowej na odcinku ujściowym do Wisły. Wał chroni tereny zamieszkałe oraz rolnicze na obszarach wsi Mokre, Świerkocin, Nowa Wieś oraz Zakurzewo w gminie Grudziądz. Powierzchnia obszaru chronionego wynosi 273 ha.

 

Prace objęły uszczelnienie wału, podniesienie korony oraz wykonanie drogi eksploatacyjnej. Wartość inwestycji zrealizowanej ze środków budżetu państwa to 2,8 mln zł. Inwestorem był marszałkowski Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku.

 

O przedsięwzięciach inwestycyjnych związanych z bezpieczeństwem przeciwpowodziowym w regionie realizowanych przy udziale środków finansowych samorządu województwa w materiałach:

Czytaj też: Włocławska tama po remoncie

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


17 grudnia 2015 r.

Wał przeciwpowodziowy nad Osą w trakcie przebudowy, fot. KPZMiUWWał przeciwpowodziowy nad Osą w trakcie przebudowy, fot. KPZMiUWWał przeciwpowodziowy nad Osą w trakcie przebudowy, fot. KPZMiUW

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone