Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

gęsina 2020

Gratulujemy laureatom gęsinowych konkursów

Zwycieską pracę w konkursie na relację z rodzinnego celebrowania Świeta Niepodległości, wykonana przez rodzinę Pąk z Kabowa (powiat Brodnicki). To ręcznie wykonany album ze zdjęciami, opisem świętowania i przepisem na danie z gęsiny.  Fot. Andrzej Goiński/UMWK-P

Wyłoniliśmy laureatów tegorocznych konkursów gęsinowych – plastycznego dla dzieci ,,Gęś w roli głównej” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego świętowania Dnia Niepodległości przy gęsinie. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy, nagrody w postaci bonów zakupowych trafią do nich pocztą.Poniżej podajemy listy  nagrodzonych i wyróżnionych w obu konkursach.

Czytaj więcej

Do wygrania sprzęt AGD - na relacje czekamy do czwartku

Laureaci konkursów gęsinowych (2017), fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do czwartku (19 listopada) czekamy na relacje ze wspólnego świętowania 11 listopada. Mieszkańcy regionu, którzy przyślą najciekawsze prace, mogą otrzymać 1500 złotych na zakup pralki, zmywarki, lodówki lub innego sprzętu gospodarstwa domowego. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają bon o wartości 1200 złotych, a trzeciego - o wartości 900 złotych. Przyznamy także maksymalnie 3 wyróżnienia o wartości 300 złotych każde. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Czytaj więcej

Gęsina w najlepszym wydaniu: prezentacje kulinarne online

Ubiegłoroczne pokazy kulinarne w ramach Kujawsko-Pomroskiego Festiwalu Gęsiny w Przysieku, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Pasztety, zupa z soczewicy, tacos, japońskie pierożki i tajska sałatka, a wszystkie te dania serwowane w towarzystwie królowej drobiu – gęsiny. W dorocznej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” nie mogło zabraknąć tradycyjnych prezentacji kulinarnych z udziałem mistrzów. W tym roku spotkania z kucharzami przenieśliśmy do internetu. Transmisje odbyły się w sobotę i niedzielę (7 i 8 listopada) na portalu czasnagesine.pl

Czytaj więcej

Wirtualny ryneczek poleca się na święta

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Pasztety i kiełbasy z gęsiny, kacze tuszki, domowe pierogi, okrasy, marynowane grzyby, konfitury i powidła – te i wiele innych regionalnych przysmaków do nabycia na „wirtualnym ryneczku” – internetowej platformie zakupowej, dzięki której można bez wychodzenia z domu kupić swojskie wyroby prosto od lokalnych producentów. W ofercie ponad 160 różnych produktów, które polecamy na święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

Warsztaty kulinarne z Anną Starmach

Warsztaty kulinarne z Anną Starmach, fot. SOS Music

Czternaścioro miłośników gotowania i dobrej kuchni w piątek (23 października) wzięło udział w warsztatach, które poprowadziła znana szefowa kuchni i autorka książek kulinarnych Anna Starmach. Spotkanie było okazją, by pod okiem mistrzyni przygotować, a następnie skosztować dań ze smacznego gęsiego mięsa.

Czytaj więcej

2020 gęsich tuszek dla mieszkańców województwa

Rozdawanie gęsich tuszek w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W sobotę (24 października) mieszkańcy Kujaw i Pomorza odebrali 2020 gęsich tuszek. Gęsina była nagrodą w tegorocznych konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne media w ramach naszej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.