Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

gęsina 2019

Wręczyliśmy nagrody w konkursach gęsinowych

Wręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Mikołaj Kuras

Komplet rowerów dla rodziny Pazdygów ze Starego Torunia, klocki Lego, zestawy plastyczne i sprzęt AGD-to tylko niektóre nagrody, jakie wręczyliśmy w naszych tegorocznych konkursach gęsinowych. Laureaci konkursu plastycznego dla dzieci ,,Lecą gąski do książki” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego świętowania Dnia Niepodległości przy gęsinie-spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim.

Czytaj więcej

Laureaci konkursów gęsinowych

Głównymi nagrodami w konkursach gęsinowych jest zestaw rowerów dla rodziny, fot. Łukasz Piecyk

Znamy już laureatów naszych tegorocznych konkursów gęsinowych – plastycznego dla dzieci ,,Lecą gąski do książki” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego świętowania Dnia Niepodległości przy gęsinie. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy 6 grudnia do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na uroczyste wręczenie nagród.Lista nagrodzonych i wyróżnionych poniżej.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina

Festyn gęsinowy w Przysieku, fot. Filip Kowalkowski

Stało się już tradycją, że w okresie obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbywają się wydarzenia związane z naszą kampanią „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Główną imprezą był dwudniowy festiwal w Przysieku (9 i 10 listopada).

Czytaj więcej

Konkurs na relacje gęsinowe - czekamy na zgłoszenia

Jak co roku na uczestników konkursów gęsinowych czekaja atrakcyjne nagrody, w tym rodzinny zestaw rowerów. Fot. Łukasz Piecyk

Rowery dla rodziny są główną nagrodą w naszym konkursie w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Wystarczy przesłać relację ze wspólnego świętowania 11 listopada.

Czytaj więcej

Gęsina w najlepszym wydaniu

Pierwsze miesjce w kategorii restauracje hotelowe w konkursie Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw jury przyznało pierogom z gesiną przygotowanym przez Restaurację Sowa, fot. UMWK-P

Pierogi z gęsiną serwowane przez Restaurację Sowa to najsmaczniejszy kujawsko-pomorski przysmak tego roku. Popisowemu daniu przyznano pierwsze miejsce w konkursie Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw.

Czytaj więcej

Gęsie tuszki na świątecznym stole

Akcja rozdawania gęsich tuszek zwycięzcom konkursów w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

W sobotę (9 listopada) 2019 mieszkańców Kujaw i Pomorza odebrało gęsie tuszki, które rozdawaliśmy w dwudziestu miastach regionu. Potrawy z gęsiny były daniem głównym na świątecznym rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej

Gęsina w Rypinie

Fot. Mikołaj Kuras

Województwo kujawsko-pomorskie słynie z dwóch ras gęsi: kołudzkiej i rypińskiej. Ich mięso cenione jest ze względu na wyjątkowe walory smakowe i składniki odżywcze. Wszyscy miłośnicy gęsi rypińskiej mieli okazję skosztować dań z jej smacznym mięsem w sobotę (9 listopada) na doroczny festynie w Rypinie.

Czytaj więcej

Przepisy na smaczne dania z gęsiną

Marszałek Piotr Całbecki i Michel Moran podczas wspólnego przygotowywania potraw z gęsiny. Film nakręcono w odrestaurowanym dworze Orpiszewskich w Kłóbce, fot. Andrzej Goiński

Z gęsiego mięsa można przygotować wiele smacznych dań. Dla wszystkich miłośników gęsiny oraz dla tych, którzy lubią eksperymentować w kuchni, przygotowaliśmy kilka przepisów opracowanych wspólnie ze znanymi kucharzami biorącymi udział w naszej akcji. Kulinarne wskazówki będą pomocne podczas przygotowywania rodzinnego obiadu na Święto Niepodległości.

Czytaj więcej

Przyzagrodowy chów gęsi – nabór na szkolenia

Fot. Daniel Pach

Jest jeszcze szansa na udział w darmowych szkoleniach z przyzagrodowego chowu gęsi. Do 15 stycznia trwa nabór wniosków. Spotkania ze specjalistami, którzy wytłumaczą jak założyć i prowadzić własną hodowlę, kierujemy do rolników poszukujących alternatywnego dochodu dla swoich gospodarstw. Szkolenia organizujemy w ramach dorocznej kampanii Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina

Czytaj więcej

Gęsina w restauracjach

Fot. Tymon Markowski

Wiemy już, dokąd warto wybrać się na smaczny obiad z gęsiną w roli głównej. Do udziału w naszej dorocznej akcji „Czas na gęsinę” zgłosiło się blisko 200 restauracji z całego kraju, które serwują potrawy z tego wyjątkowego mięsa. Zachęcamy do ich odwiedzania.

Czytaj więcej

Tradycja, kulinaria, dobra zabawa

fot. Daniel Pach

Województwo kujawsko-pomorskie, polskie zagłębie gęsinowe i region kultywujący patriotyczne tradycje, zaprasza na doroczną „Kujawsko-pomorską gęsinę na świętego Marcina”. Główne wydarzenie kampanii, Festiwal Gęsiny, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości (9 i 10 listopada) w Przysieku pod Toruniem.

Czytaj więcej

Gęsinowy konkurs plastyczny - czekamy na prace

Fot. Andrzej Goiński

Nasza akcja Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina” to również konkursy dla mieszkańców. Jednym z nich jest cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem konkurs plastyczny dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami. Dziś publikujemy zasady jego tegorocznej odsłony.

Czytaj więcej

Warsztaty kulinarne z Michelem Moranem

Warsztaty kulinarne z Michelem Moranem, fot. Mikołaj Kuras

W piątek (8 listopada) czternaścioro miłośników gotowania i dobrej kuchni wzięło udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadził znany kucharz i restaurator Michel Moran. Spotkanie było okazją, by pod okiem mistrza przygotować, a następnie skosztować dań ze smacznego gęsiego mięsa. 

Czytaj więcej

2019 gęsich tuszek dla mieszkańców województwa

fot. Szymon Zdziebło www.tatantoga.pl

W ramach naszej dorocznej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”, mieszkańcy naszego województwa tradycyjnie uczestniczyli w konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne media, w których nagrodą jest 2019 gęsich tuszek. Do zwycięzców konkursów docierają już vouchery, które upoważniają do odbioru gęsich tuszek w sobotę 9 listopada. 

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina

Spoty filmowe z przygotowania potraw z gęsiny z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i Michela Morana nakręcono w odrestaurowanym dworku Orpiszewskich w Kłóbce, fot. Andrzej Goiński

Trwa nasza doroczna jesienna kampania gęsinowa. Głównym wydarzeniem będzie jak zwykle mający swą wierną publiczność festiwal gęsiny w Przysieku (9 i 10 listopada). Tradycyjnie do mieszkańców regionu trafią gęsie tuszki (tym razem 2019), które są wygraną w konkursach przeprowadzonych przez lokalne i regionalne media. Zapraszamy także do udziału w konkursach plastycznych i na relację ze świątecznego obiadu, a także do uczestnictwa w szkoleniach dla rolników z przyzagrodowego chowu gęsi. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.