Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

gęsina 2017

Nagrody dla zwycięzców gęsinowych konkursów

Laureaci tegorocznych gęsinowych konkursów, fot. Łukasz Piecyk

Laureaci gęsinowych konkursów odebrali 6 grudnia nagrody z rąk marszałka Piotra Całbeckiego. Za najlepszą relację z rodzinnego obiadu z okazji Dnia Niepodległości komplet rowerów otrzymała rodzina Państwa Jabłońskich z Górska (powiat toruński). Wręczyliśmy również  nagrody w konkursie plastycznym ,,Gęś z mojej wyobraźni”.

Czytaj więcej

Zwycięzcy gęsinowych konkursów

Jury konkusu plastycznego ,,Gęś z mojej wyobraźni” oceniło ponad 200 prac, fot. Andrzej Goińśki

Wiemy już, do kogo trafi nagroda za najlepszą relację gęsinową z rodzinnego obiadu – komplet rowerów pojedzie do Państwa Jabłońskich z Górska (powiat toruński). W konkursie plastycznym ,,Gęś z mojej wyobraźni” triumfuje Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim, skąd nadesłano najwięcej nagrodzonych prac. Wszystkich laureatów zapraszamy 4 grudnia do Urzędu Marszałkowskiego na uroczyste wręczenie nagród.

Czytaj więcej

Rowery za gęsinową relację - czekamy do 20 listopada

Nagrodą główną w konkursie na relacje z rodzinnego obiadu z gesiną w roli głównej jest zestaw rowerów, fot. Andrzej Goiński

Przypominamy o trwającym konkursie na relacje ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej. Przedłużyliśmy termin nadsyłania prac do poniedziałku 20 listopada (prace można przesyłać pocztą, mailem lub dostarczyć osobiście). Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, między innymi sprzęt gospodarstwa domowego, gry, i przybory plastyczne. Autorzy najlepszej relacji wyjadą od nas na nowych rowerach, które są nagrodą główną.  

Czytaj więcej

Smaczne przepisy z gęsiną

Marszałek Piotr Całbecki razem z włoskim kucharzem Marco Ghia przygotowali dwie propozycje potraw - polską i włoską, fot. Andrzej Goiński

Przygotowanie gęsinowego obiadu może wydawać się trudne i pracochłonne. Ale nie musi tak być. Dla wszystkich poczatkujących kucharzy, a także tych bardziej zaawansowanych przygotowaliśmy filmiki, które podpowiedzą jak przygotować przepyszne dania z kujawsko-pomorskiej gęsiny.

Czytaj więcej

Festiwal Gęsiny

Festiwal Gęsiny w Przysieku zorganizowany w ramach akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”, fot. Filip Kowalkowski

W sobotę i niedzielę (11 i 12 listopada) w Przysieku pod Toruniem bawiliśmy się podczas Festiwalu Gęsiny, który był  głównym wydarzeniem naszej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”.

Czytaj więcej

Gęsina – smakosze za nią przepadają

Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina – logo tegorocznej kampanii

Województwo kujawsko-pomorskie jest zagłębiem produkcji gęsiny na krajowy i europejski rynek. Nasi producenci dostarczają rocznie na stoły smakoszy 1,5 tysiąca ton tego wykwintnego mięsa. Gęsina na św. Marcina – co? gdzie? kiedy?

Czytaj więcej

Gęsina na św. Marcina – co? gdzie? kiedy?

gęsi na świąteczny obiad w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

To już w najbliższy weekend - doroczny dwudniowy (11 i 12 listopada) Festiwal Gęsiny w Przysieku będzie głównym wydarzeniem naszej tegorocznej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. 6 listopada wystartowały nasze gęsinowe konkursy z nagrodami. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Gęsina na św. Marcina: w sobotę zapraszamy po odbiór gęsi

Gęsina 2017

W najbliższą sobotę (4 listopada) zapraszamy do odbioru gęsich tuszek na świąteczny rodzinny obiad w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media można było wygrać 2017 rodzinnych porcji tego smacznego mięsa.

Czytaj więcej

Gęsina na św. Marcina: 2017 gęsi dla mieszkańców regionu

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ruszamy z doroczną kampanią "Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Dla mieszkańców regionu mamy tradycyjnie świeże gęsie tuszki na świąteczny rodzinny obiad w dniu Narodowego Święta Niepodległości - tym razem jest ich 2017. Można je wygrać w konkursach zorganizowanych przez regionalne i lokalne media. A na 11 i 12 listopada zapraszamy jak zwykle na gęsinowy festyn do Przysieka.

Czytaj więcej

Narysuj gęś, wygraj nagrody

Laureaci ubiegłorocznych konkursów gęsinowych, fot. Mikołaj Kuras

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Jak co roku na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, między innymi zestawy gier, klocki i przybory plastyczne. Hasło tegorocznego konkursu to ,,Gęś z mojej wyobraźni”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.