Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Najlepsi szkolni humaniści w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie ze stypendystami programu Humaniści na start, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach - 48 uczniów podstawówek i 352 licealistów otrzymało w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Wczoraj (10 czerwca) z najlepszymi stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska i członek zarządu Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

Grafika - Konkurs „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

W internetowym konkursie, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy wzięło udział ponad 70 uczestników ze szkół w Białych Błotach, Bielicach, Bydgoszczy, Kamieniu Krajeńskim, Mogilnie, Mroczy, Rypinie, Strzelnie, Szubinie, Świeciu, Toruniu, Warszawie, Włocławku, Wrześni i Żninie.

Czytaj więcej

Nauczyciele z pasją

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Agnieszka Sikorska, Ewa Świderek, Konrad Trokowski, Ewa Zdrojewska-Baliniak uzyskali zaszczytny tytuł Nauczyciel z pasją.

Czytaj więcej

Podsumowanie Konkursu dla nauczycieli na zaprojektowanie gry dydaktycznej GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny zaprosiło nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim, której  motywem  przewodnim  są  drzewa.

Czytaj więcej

Konkurs „Oni tworzyli naszą historię" – wyniki

XIII Woj. Konkurs im. E. Zawackiej (2021) – prace uczestników konkursu – zdj. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

26 maja 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu obradowała kapituła XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Czytaj więcej

Kurs na kierownika wypoczynku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W dniach 17–22 maja 2021 roku w  Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy po raz kolejny przeprowadzono  10-godzinny  „Kurs na kierownika wypoczynku”.Program kursu realizowany był w formie wykładów i zajęć praktycznych na podstawie  Załącznika nr 7 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.  Ze względu na pandemię  zajęcia odbywały się  w formie mieszanej - wykłady zdalnie, a część praktyczna stacjonarnie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego. Kurs realizowało czterech specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia do prowadzenia tego typu szkoleń (w tym kierownik zespołu ratunkowego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy).

Czytaj więcej

Rynek + wrażliwość społeczna = firma non profit

Ekonomia społeczna – debata online, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Ekonomia społeczna, jako alternatywa dla zysku za wszelką cenę i wyścigu szczurów, była tematem odbywającej się w piątek (28 maja) debaty online z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, towarzyszącej ogłoszeniu wyników wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół średnich naszego województwa, w którym oceniano spoty filmowe i prezentacje multimedialne popularyzujące tego rodzaju podejście do działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

Wracamy do gry! Sposób na reintegrację klasy po długiej przerwie

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Na początku roku szkolnego Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy opracowało grę miejską (dydaktyczną) W poszukiwaniu skarbu. Bydgoska opowieść wędrowca. Niestety pandemia pokrzyżowała plany graczom.

Czytaj więcej

Prymusi zawodu w Urzędzie Marszałkowskim

Gala wręczenia stypendium w programie Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach - 350 uczniów techników i 150 uczniów zasadniczych szkół branżowych otrzymało w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. W czwartek (27 maja) z najlepszymi stypendystami spotkał się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Wyniki Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest – XI edycja

I miejsce – Szkoła Podstawowa  w Strzygach, Czy przeszłość ma znaczenie. Nasza okolica, nasz region

Zakończył się Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest – XI edycjapod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego i podsumowanie nadzoru pedagogicznego

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Szanowni Dyrektorzy, kończy się kolejny rok szkolny. Oświata funkcjonowała znowu w cieniu pandemii. Nauczyciele dokonają klasyfikacji rocznej po wielu miesiącach nauki zdalnej. Dyrektorzy podsumują pełniony nadzór pedagogiczny i pracę szkół w oparciu o wnioski płynące z pracy w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej

Konkurs „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza uczniów klas 6 – 8 i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie internetowym, który polega na wykazaniu się wiedzą i/lub umiejętnością sprawnego poszukiwania informacji, głównie ze źródeł cyfrowych.

Czytaj więcej

Od przedszkola do biblioteki – seminarium online

Logotyp PBW w Bydgoszczy

Ponad pięćdziesiąt osób, głównie nauczycieli wychowania przedszkolnego, zgłosiło zainteresowanie udziałem w szkoleniu „Od przedszkola do biblioteki”, które odbyło się 12 maja 2021 r.

Czytaj więcej

Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna nad Balatonem

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Miasto  Bydgoszcz zapraszają nauczycieli przedszkoli i wszystkich zainteresowanych tematem  na PSZCZELĄ ŚCIEŻKĘ – PRZYSTANEK,  przyrodnicza  ścieżka dydaktyczna nad Balatonem,w ramach realizacji  projektówBeePathNet  i   UL NA KÓŁKACH. Plenerowe szkolenie odbędzie się 27 maja 2021 roku na trasie spacerowej wzdłuż bydgoskiego Balatonu.

Czytaj więcej

Powrót nauczycieli do szkół po zdalnym nauczaniu

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Pracownia Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy zaprosiła do współpracy dr Violettę Ambroziak–Krzysztofowicz psychiatrę , psychoterapeutkę i superwizora, która w pracy z pacjentem  wykorzystuje wiedzę medyczną i psychoterapeutyczną do wspierania jak najszybszego powrotu do dobrego funkcjonowania, radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem i zmęczeniem.

Czytaj więcej

Kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W piątek, 14 maja 2021 roku, zakończyła się kolejna edycja kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą.

Czytaj więcej

„Dziecięce światy. Od literatury dziecięco-młodzieżowej do twórczości dziecięcej” -konferencja online

Dziecięce światy - logo

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza nauczycieli, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych na konferencję online „Dziecięce światy. Od literatury dziecięco-młodzieżowej do twórczości dziecięcej”. Na konferencji,  która odbędzie się 1 czerwca (wtorek) 2021 r. w godzinach 14.30-16.45, wystąpią naukowcy z Pracowni Badań Kultury i Literatury Dziecięco-Młodzieżowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj więcej

Nowoczesne doradztwo metodyczne w województwie kujawsko-pomorskim

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na wojewódzką konferencję  online Nowoczesne doradztwo metodyczne w województwie kujawsko-pomorskim. Doświadczenia i refleksje, która odbędzie się 9 czerwca 2021 roku w godz. 13.00-14.40.

Czytaj więcej

Majowe powtórki w e-Szkole

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W przyszłym tygodniu startują egzaminy ósmoklasistów. Z myślą o nich powstał specjalny cykl powtórkowych e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy podczas popołudniowych zajęć dowiedzą się m.in. czym są estry, jak wygląda wymiana gazowa u zwierząt oraz co kryje się pod pojęciem pracy mechanicznej.

Czytaj więcej

Konkurs pt. „Oni tworzyli naszą historię” – zmiana terminu ogłoszenia wyników

gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka (1909 – 2009) lata 80–te XX w. (zbiory Fundacji Gen. E. Zawackiej. Archiwum i Muzeum Pomorskiego AK Wojskowej Służby Polek w Toruniu)

W związku z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży XIII edycją Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” oraz ilością nadesłanych prac, Zarząd Województwa Kujawsko–Pomorskiego (na mocy uchwały nr 16/596/21 z dnia 28 kwietnia br.) podjął decyzję o wydłużeniu terminu ogłoszenia wyników konkursu do 31 maja br.

Czytaj więcej

PRAWO WEWNĄTRZSZKOLNE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi  szkolenia  z zakresu prawa wewnątrzszkolnego przeznaczone dla  dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych. Tym razem zapraszamy na KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO EDYCJA IV. Szkolenie online odbędzie się 27.05.2021 roku o godz. 10.00 na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej

Zaproszenie do udziału w konkursie pt. „Sport w życiu człowieka.”

Logotyp - Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy

Ktoś powiedział, że „sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie”. Pewnie każdy z nas chciałby się tak pięknie uzależnić od sportu jak wybitny polski lekkoatleta Bronisław Malinowski. Mistrz Polski, mistrz Europy, mistrz i wicemistrz olimpijski. Urodził się w  Nowem n. Wisłą. Już za życia był legendą.

Czytaj więcej

„Uwięzienie prymasa Stefana Wyszyńskiego w klasztorze kapucynów w Rywałdzie” – wykład online profesora doktora habilitowanego, diakona stałego diecezji toruńskiej Waldemara Rozynkowskiego

Uwięzienie prymasa Stefana Wyszyńskiego w klasztorze kapucynów w Rywałdzie - logo

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wykład online: „Uwięzienie prymasa Stefana Wyszyńskiego w klasztorze kapucynów w Rywałdzie”, który odbędzie się 12 maja (środa) 2021 r. o godzinie 17.00. Wygłosi go profesor doktor habilitowany, diakon stały diecezji toruńskiej Waldemar Rozynkowski.

Czytaj więcej

Dobrostan na pierwszym miejscu. Tak KPCEN Toruń wspiera nauczycieli w czasie pandemii

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Rozumiemy, że zdalne nauczanie i powrót do edukacji stacjonarnej w warunkach pandemii powodują stres, wyczerpanie, wiążą się z obawami. Dlatego pod koniec kwietnia zorganizowaliśmy dwa szkolenia, oferując nauczycielom i ich uczniom wsparcie.

Czytaj więcej

Maturzyści, powodzenia!

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wystartowały matury. Do dzisiejszego (5 maja) egzaminu pisemnego z matematyki przystąpiło w Kujawsko-Pomorskiem 19 tysięcy abiturientów. Zachęcamy do powtórek z Kujawsko-Pomorską  Szkołą Internetową. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone