Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Konkurs plastyczny „Mój wymyślony świat”

Logotyp ZS nr 33 w Bydgoszczy

Wpisując się w obchody 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, któremu ten rok jest dedykowany, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Mój wymyślony świat”. Mamy nadzieją, że ich wyobraźnia, podobnie jak twórcy „Bajek robotów”,  nie będzie miała granic.

Czytaj więcej

Międzynarodowe webinaria dla nauczycieli języka angielskiego TAMING INTERNATIONAL ONLINE PROJECTS

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego IELTA Poland zapraszają wszystkich nauczycieli języka angielskiego na serię trzech webinariów Taming international online projects.Celem szkolenia jest  dostarczenie nauczycielom przydatnych wskazówek, jak rozwijać projekty online ze swoimi uczniami.

Czytaj więcej

Cykliczne spotkania w ramach sieci współpracy i samokształcenia

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy dyrektorów i kadrę zarządzającą przedszkolami na cykliczne spotkania w ramach sieci współpracy i samokształcenia w roku szkolnym 2021/2022.

Czytaj więcej

Konferencja MOŻE NAUKA POSZŁABY W LAS, czyli uczmy się w terenie

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Uczmy się poza klasą szkolną!Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli oraz wszystkich typów szkół do udziału w konferencji online MOŻE NAUKA POSZŁABY W LAS, czyli uczmy się w terenie. Odbędzie się ona 28 września 2021 roku  w godzinach 15.30 - 17.30.

Czytaj więcej

SPRAWDŹ, KTO JEST TWOIM DORADCĄ METODYCZNYM. SKORZYSTAJ ZE WSPARCIA

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zachęca nauczycieli do korzystania ze wsparcia 13 doradców metodycznych działających na terenie naszej  placówki. Wspierają oni nauczycieli języków obcych, geografii, edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, edukacji przedszkolnej, fizyki. Obejmują swoim zasięgiem terytorialnym m. Bydgoszcz oraz powiaty:  bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński. Prowadzą też dyżury stacjonarne oraz online.

Czytaj więcej

Współpraca KPCEN w Bydgoszczy z Kuratorium Oświaty

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, jak co roku, aktywnie współpracują z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W ramach wspólnych działań z organem sprawującym nadzór pedagogiczny KPCEN w Bydgoszczy przygotowało ofertę dotyczącą zagadnień związanych ze zmianami przepisów prawa od 1.09.2021 roku.

Czytaj więcej

Kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy organizuje po raz kolejny kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania oświatą. Forma, która od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem i wysoką oceną ze strony uczestników rozpocznie się z końcem września 2021 roku.

Czytaj więcej

Konferencja wychowawców świetlic w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

W dniach  13 i 14 września br.,  w Kujawsko-Pomorskim  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyły się konferencje dla wychowawców świetlic, których  organizatorką była Izabela Nowakowska  nauczyciel – konsultant.

Czytaj więcej

Konferencje dla kadry kierowniczej oraz specjalistów szkół i placówek

Logo KPCEN we Włocławku

We wrześniu Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku prowadzi cykl konferencji „Wsparcie wychowawcze i psychoprofilaktyczne po powrocie do szkół”. Konferencje są organizowane we współpracy z organami prowadzącymi. Zapraszamy kadrę kierowniczą i specjalistów szkół i placówek.

Czytaj więcej

Aktywnie z początkiem września

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Od początku nowego roku szkolnego 2021/2022 nasze działania potwierdzają, że hasło „KPCEN w Toruniu to solidność, wsparcie, przyszłość” idealnie oddaje charakter naszej placówki.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów – wnioski do końca września

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Jeszcze przez dwa tygodnie najzdolniejsi uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Zaproszenie do złożenia oferty

Uczestnicy obozu zorganizowanego w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości” podczas warsztatów w Młynie Wiedzy w Toruniu. Fot Andrzej Goiński UMWKP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do składania ofert na

Czytaj więcej

Konferencja nauczycieli języków obcych

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Konferencja  nauczycieli języków obcych: Jak skutecznie zarządzać procesem edukacyjnym w nowym roku szkolnym w każdym wariancie kształcenia?

Czytaj więcej

Projekt Little Red Wolfy Hood, czyli jak pracować na lekcjach języka angielskiego

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Doradczynie metodyczne nauczycieli języków obcych z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wzięły udział w innowacyjnym projekcie łączącym pracę uczniów, nauczycieli, organu prowadzącego oraz jednostki doskonalącej. Wynikiem współpracy jest publikacja – książeczka w języku angielskim zatytułowana Little Red Wolfy Hood.

Czytaj więcej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy już trzeci raz uczestniczyli w Narodowym Czytaniu

Zapoznanie z treścią zaproszenia Pary Prezydenckiej do udziału w tegorocznej akcji fot. A. Korecka - Gruszka

W sobotę, 4 września, młodzież przebywająca na leczeniu w dwóch bydgoskich szpitalach wzięła udział w X jubileuszowym Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Czytaj więcej

Oferta szkoleniowa KPCEN w Bydgoszczy

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli przygotowało szeroką ofertę różnorodnych form doskonalenia nauczycieli i dyrektorów wszystkich typów placówek edukacyjnych na rok szkolny 2021/2022.

Czytaj więcej

Kursy języka angielskiego dla nauczycieli

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli uczących różnych przedmiotów na kursy języka angielskiego.

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

Zapraszamy uczniów z naszego województwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego.

Czytaj więcej

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą w KPCEN Toruń

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Zapraszamy nauczycieli, którzy chcą zdobyć kwalifikacje do zajmowania stanowisk kierowniczych w placówkach oświatowych na Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą. Pierwsze spotkanie planowane jest na 17.09.2021 w KPCEN w Toruniu przy ul. H. Sienkiewicza 36.

Czytaj więcej

W nowy rok szkolny z KPCEN Toruń – Informator 2021/2022

Informator KPCEN w Toruniu

Nowy Informator o formach doskonalenia nauczycieli na rok szkolny 2021/2022 Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest już dostępny.

Czytaj więcej

Z wizytą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

We wtorek 31 sierpnia 2021 roku nauczyciele konsultanci oraz doradcy metodyczni zatrudnieni w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.  Mimo deszczowej pogody serdecznie przywitała nas Katarzyna Przegiętka Kierownik Działu  Naukowo-Edukacyjnego i Wydarzeń Kulturalnych.

Czytaj więcej

7 Seminarium Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IELTA

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Justyna Adamska, nauczyciel konsultant Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, wygłosiła wykład podczas  7 Seminarium Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego  IELTA  „Developing ELT Skills for the New Normal”, które odbyło się 25 lipca 2021 roku. Tematem wystąpienia było wspieranie uczenia się poprzez ocenianie kształtujące („Fostering learning through formative assessment”).

Czytaj więcej

Uczniowie wrócili do szkół

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz otwarcie harcówki, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Uczniowie szkół w całym kraju po wakacyjnym odpoczynku wracają do nauki w formie stacjonarnej. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku (powiat toruński) uczestniczyli w środę (1 września) marszałek Piotr Całbecki, członkowie oficjalnej delegacji hrabstwa Fife w Szkocji oraz przedstawiciele lokalnych samorządów. Otwarta wczoraj przyszkolna harcówka powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa.

Czytaj więcej

Mamy Politechnikę Bydgoską

Święto UTP i inauguracja Politechniki Bydgoskiej, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył we wtorkowym (31 sierpnia) uroczystym posiedzeniu senatu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, który był kulminacją obchodów jubileuszu 70-lecia uczelni. Wśród gości uroczystości byli też minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, parlamentarzyści, przedstawiciele społeczności akademickich z całego kraju, samorządowcy. UTP wystąpił po raz ostatni pod tą nazwą. Teraz jest oficjalnie Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. 

Czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków stypendialnych dla prymusów

Wręczenie stypendiów w ramach programu „Humaniści na start!”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Od wczoraj (1 września) wraz z rozpoczęciem roku szkolnego najzdolniejsi uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone