Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Doskonalić i wspierać inaczej

Logotyp - KPCEN w Bydgoszczy

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, dbając o atrakcyjność oferty edukacyjnej,  przygotowują słuchowiska dydaktyczne dla nauczycieli.  Pierwsze dwa – Rozmowa z rodzicem agresywnym oraz Rozmowa z rodzicem roszczeniowym zostały już zamieszczone na stronie internetowej naszej placówki. Cieszą się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej

Siła w zespole!

Logotyp - KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy realizuje  kierunki polityki oświatowej państwa oraz priorytety i zadania rekomendowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Czytaj więcej

Warsztaty - Ocena pracy

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów  wszystkich typów placówek oświatowych, również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko, do udziału w warsztatach online JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO OCENY PRACY?, które odbędą się 31 stycznia 2022 roku o godz. 10.00.

Czytaj więcej

„Psychologiczne i praktyczne aspekty komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi” – wykład online dr Magdaleny Cyrklaff-Gorczycy z Instytutu Badań Informacji i Komunikacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Logo „Psychologiczne i praktyczne aspekty komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi” – wykład online

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wykład online:Psychologiczne i praktyczne aspekty komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi”, który odbędzie się 28 stycznia   (piątek) 2022 r. o godzinie 13.00. Wygłosi go dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca z Instytutu Badań Informacji i Komunikacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – XII edycja

Logo KPCEN w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu ogłasza konkurs na projekt edukacyjny. Wskazane jest, aby tematyka projektów edukacyjnych odnosiła się do inicjatyw uczniowskich propagujących postawy obywatelskie młodzieży lub do wydarzeń, instytucji, osób promujących województwo kujawsko-pomorskie.

Czytaj więcej

Współpraca z instytucjami – inspiracje i sukcesy

Logo KPCEN w Toruniu

Współpraca z wieloma instytucjami sprawia, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest często zapraszane na ważne uroczystości, konferencje i jubileusze. Od początku roku szkolnego 2021/2022 mieliśmy okazję partycypować w kilku ważnych konferencjach:

Czytaj więcej

Przez cały rok z KPCEN Toruń

Logo KPCEN w Toruniu

Kilka prowadzonych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu form doskonalenia pozwala konsultantom towarzyszyć nauczycielom w rozwoju przez cały rok szkolny 2021/2022:

Czytaj więcej

Studio nagrań W KPCEN w Bydgoszczy

Próbne nagranie w nowym studiu

W grudniu 2021 roku ruszyły prace adaptujące jedno z pomieszczeń w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy na studio nagrań. Zostało ono wyposażone w green screen, lampy oświetleniowe typu softbox, mikrofony krawatowe oraz mikrofon reporterski.

Czytaj więcej

SKARB WYSPY WIELKANOCNEJ!

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do odwiedzenia escape roomu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9. Nasz escape room powstał z myślą o osobach zainteresowanych tworzeniem własnych pokoi zagadek i eksplorowaniem już istniejących. Będzie on bezpłatnie udostępniony nauczycielom od 17 stycznia 2022 roku do 11 lutego 2022 roku.

Czytaj więcej

Konkurs „Oni tworzyli naszą historię” – zmiana terminu nadsyłania prac i ogłoszenia wyników

gen. Elżbieta Zawacka – Cena Odwagi (komiks) – fot. Andrzej Goiński

W związku z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży XIV edycją Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” i licznymi prośbami oraz zapytaniami uczniów i nauczycieli o możliwość przedłużenia terminu nadsyłania prac, Zarząd Województwa Kujawsko–Pomorskiego (na mocy uchwały nr 2/48/22 z dnia 14 stycznia br.) podjął decyzję o wydłużeniu terminu nadsyłania prac konkursowych do 21 lutego br., natomiast ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 15 kwietnia br.

Czytaj więcej

Marszałkowskie wsparcie dla 1,5 tysiąca prymusów

Spotkanie z ubiegłorocznymi stypendystami programu Prymus Pomorza i Kujaw, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Blisko 4 miliony złotych trafi w tym roku do uczniów kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Projekty finansujemy w oparciu o środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa. Pierwsze transze stypendiów trafią do prymusów na przełomie lutego i marca.

Czytaj więcej

Ferie z KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza nauczycieli do korzystania z form doskonalenia przygotowanych na czas ferii zimowych. Dla zorganizowanych grup uczniowskich Centrum proponuje feryjne zajęcia edukacyjne oraz lekcje biblioteczne w formie zdalnej.

Czytaj więcej

Marszałkowskie wsparcie dla prymusów

Spotkanie z ubiegłorocznymi Prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. 202 uczniów szkół podstawowych i 346 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego programu edukacyjnego Prymus Pomorza i Kujaw. Do najlepszych trafi łącznie blisko 1,5 mln złotych.

Czytaj więcej

W 125. rocznicę urodzin Poli Negri

Zdjęcie Poli Negri ze zbiorów LTK im. Poli Negri

W związku z przypadającą w 2022 roku 125. rocznicą urodzin Poli Negri Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił rok 2022 Rokiem Poli Negri dla uczczenia tej wybitnej aktorki i uhonorowania jej zasług w zakresie kultury i światowej kinematografii

Czytaj więcej

Kwietniowi Antypiraci w pokoju zagadek - tworzymy escape room o prawach autorskich

Kwietniowi Antypiraci - logotyp akcji

Zapraszamy szkoły i biblioteki do udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci. Celem organizowanej przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku akcji jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej własności intelektualnej i praw autorskich oraz inspirowanie nauczycieli do wykorzystywania innowacyjnych metod pracy z uczniami. Nauczyciel kierujący pracą zespołu uczniów w akcji będzie pełnił rolę koordynatora szkolnego. Może nim zostać nauczycielka i nauczyciel każdego przedmiotu, zwłaszcza nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel języka polskiego, informatyki, techniki.

Czytaj więcej

Nawet 5 tysięcy złotych dla naszych prymusów zawodu

Spotkanie z ubiegłorocznymi stypendystami, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł.

Czytaj więcej

Noworoczne życzenia

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i Przyjaciołom życzymy zdrowia, realizacji planów i marzeń, satysfakcji z wykonywanych zadań i mnóstwa powodów do radości.  Niech każdy dzień 2022 roku będzie wyjątkowy.

Czytaj więcej

Niezwykła latarnia zajaśniała przed budynkiem KPCEN

Logo KPCEN w Bydgoszczy

29 grudnia 2021 roku przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy została odsłonięta latarnia wykonana zgodnie z historycznym projektem z 1863 roku.

Czytaj więcej

KONKURS DLA NAUCZYCIELI NA ZAPROJEKTOWANIE GRY DYDAKTYCZNEJ GRABY, DĘBY, JODŁY, ŚWIERKI… . DRZEWA W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie na zaprojektowanie gry dydaktycznej, której motywem przewodnim są drzewa GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

Szkolni humaniści ze stypendiami

Uroczystość wręczenia wyróżnień najlepszym stypendystom projektu Humaniści na start! 2019 rok, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach – znamy listę 65 uczniów podstawówek i 335 licealistów, którzy w tym roku otrzymają stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Prymusi otrzymają nawet 4 tysiące złotych.

Czytaj więcej

Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Świątecznej

Grafika festiwalu

Zapraszamy nauczycieli języków obcych i uczniów ze szkół podstawowych z powiatów mogileńskiego, żnińskiego oraz Gminy Sicienko do udziału w Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Świątecznej pod nazwą „Nastrój się na Święta". Organizatorami Festiwalu są nauczyciele języków obcych szkół podstawowych działający w ramach sieci współpracy i samokształcenia Nauczycielski Klub Języków Obcych – NKJO. 

Czytaj więcej

Ekologiczne ozdoby świąteczne wykonane - konkurs rozstrzygnięty

Ekologiczne ozdoby świąteczne  prace konkursowe

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy spojrzeli na Święta Bożego Narodzenia przez pryzmat ekologii. Już pod koniec listopada pacjenci dwóch bydgoskich szpitali przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego na temat: „Ekologiczne ozdoby świąteczne”. Konkurs połączył dwie idee w jednym temacie. Z jednej strony, uczniowie poznali symbolikę grudniowych świąt łącząc różnorodne techniki plastyczne, z drugiej zaś zadbali o ochronę środowiska bowiem materiały, z których prace były wykonywane pochodziły z bezpiecznych odpadów i przedmiotów przyjaznych dla środowiska.

Czytaj więcej

Świąteczne życzenia

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Spokojnych, pogodnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia życzą Dyrekcja i Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Czytaj więcej

Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym  2021/2022 stał się  inspiracją do analiz i przemyśleń sieci współpracy i samokształcenia.

Czytaj więcej

Odsłonięcie latarni

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na uroczyste odsłonięcie latarni, która zostanie zamontowana przed budynkiem placówki przy ul. Jagiellońskiej 9 w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone